fb Wirtualny spacer
23 kwietnia 2018

Charytatywna sobota

Charytatywny event pod nazwą „Grom dla Zosi” oraz Akcja Poboru Krwi to wydarzenia, które w minioną sobotę odbyły się w Śmiglu.

Głównym organizatorem Akcji Poboru Krwi była grupa motocyklowa „Wind Wolves” ze Śmigla, która do współpracy zaprosiła Klub Honorowych Dawców Krwi „Błękitna Kropelka” z Biedruska oraz Urząd Miejski Śmigla. W związku z tym, że w poprzednich trzech akcjach frekwencja nie zawodziła, tym razem Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu po raz pierwszy wydelegowało na śmigielski rynek aż dwa ambulanse do poboru krwi, które odnotowały wynik 29,834 litra.

Podczas akcji zbierano także pieniądze na leczenie Zosi Kurpisz ze Śmigla, która zmaga się z nowotworem. Zbiórkę organizował Uczniowski Klub Sportowy „Grom” Czacz, który był także organizatorem charytatywnego eventu, odbywającego się równocześnie na śmigielskim „Orliku” oraz w amfiteatrze. Tam na mieszkańców czekało wiele atrakcji: turniej piłki nożnej dziewcząt, pokazowy mecz Urzędnicy - Przyjaciele Zosi, Zumba, pokaz gimnastyki artystycznej, pokaz tańca nowoczesnego oraz występ Roxany Tutaj – półfinalistki programu Must Be The Music wraz z zespołem Good Omen i wokalistek Studia Piosenki „Muzol”. Każdy chętny mógł obejrzeć z bliska wóz strażacki czy skorzystać z mobilnego zakładu fryzjerskiego.

 

MM

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych