fb Wirtualny spacer
16 czerwca 2015

Chłopcy na medal

W dniach 13-14 czerwca w Hali Stulecia w Sopocie odbył się IX Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby Szkół Podstawowych, w którym reprezentanci SP Śmigiel zajęli 2 miejsce!

Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Śmiglu w składzie Filip Ludwiczak, Remigiusz Styziński i Eryk Grochowy, zapewniła sobie awans do tego turnieju po zwycięstwie w etapie wojewódzkim. W turnieju grano systemem grupowo-pucharowym.

W swojej grupie drużyna z SP Śmigiel odniosła dwa pewne zwycięstwa w stosunku 3:0 z SP3 Gryfice oraz SP Olsztyn. W drodze do finału zmierzyli się także z Rawą Mazowiecką (3:0), SP67 Katowice (3:1) oraz SP Jeżewo (3:1).
W finale młodzi zawodnicy rywalizowali z SP4 Limanowa. Po zaciętym pojedynku musieli jednak uznać wyższość rywala, przegrywając 1:3.

Oprócz klasyfikacji drużynowej prowadzono także klasyfikację indywidualną. A w niej II miejsce zajął Filip Ludwiczak, który w całym turnieju przegrał tylko jeden pojedynek – w finale z Bartoszem Sułkowskim). Obaj zawodnicy otrzymali piękne puchary za najlepszych zawodników turnieju.

Opiekunem drużyny była Danuta Strzelczyk.

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych