fb Wirtualny spacer
07 marca 2016

Co słychać w Gimnazjum w Śmiglu?

Rekordzista Guinnessa w naszych progach

9 lutego gościem śmigielskiego gimnazjum był ultarmaratończyk, rekordzista Guinnessa, emerytowany żołnierz, Krzysztof Tumko. Podczas spotkania z uczniami w auli szkolnej sportowiec opowiedział, jak rozpoczęła się jego przygoda z biegami oraz o pracy w wojsku. Przekonywał, że warto mieć pasję i że w życiu liczy się, aby konsekwentnie i wytrwale dążyć do wyznaczonego celu, nawet jeśli ponosimy porażki. Krzysztof Tumko wspominał również, o wydarzeniach związanych z biciem rekordu Guinnessa w kwietniu 2015 roku. Opowiadał, jak przygotowuje się do kolejnych zawodów, a także udzielał odpowiedzi na pytania młodzieży. Organizatorzy spotkania składają serdeczne podziękowania Panu Krzysztofowi Tumko za przybycie do szkoły w Śmiglu.

 

Siatkarki najlepsze w powiecie

W Borowie, 15 lutego rozegrano Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt. W zawodach uczestniczyło 5 drużyn, w tym ekipa ze śmigielskiego gimnazjum w składzie: Kamila Bajonczak, Dominika Nadolna, Kinga Bauta, Michalina Wiśniewska, Marcelina Szulc, Monika Kowalska, Olga Szlachetka, Roksana Kiełczewska, Joanna Kurpisz. Dziewczęta, podobnie jak rok temu, nie dały szans swoim rywalkom i stanęły na najwyższym stopniu podium, zdobywając tym samym awans do etapu rejonowego. Trenerem i opiekunem zawodniczek był Tomasz Frąckowiak

 

Awans do etapu wojewódzkiego

Klaudia Lisiak z kl. III awansowała do etapu wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”. Wśród uczniów, którzy sprawdzali swoją wiedzę nt. roślin i zwierząt, które możemy spotkać w polskich górach, było pięcioro reprezentantów śmigielskiego gimnazjum. Trzecioklasistce i nauczycielce Violetcie Dębniak gratulujemy!

 

III Konkurs Wokalny

III Konkurs Wokalny przeszedł do historii. Na scenie w auli szkolnej, 16 lutego zaprezentowało się  pięć artystek i jeden duet. Dziewczęta wykonały polskie piosenki, niełatwe pod względem wokalnym, a jednocześnie piękne, bo wskazujące na ogromne możliwości głosowe gimnazjalistek. Komisja konkursowa (w składzie: Piotr Andrynowski, Alicja Przybyłek, Ewelina Świdzińska i Monika Włoch) miała twardy orzech do zgryzienia. Ostatecznie I miejsce przyznano Martynie Maślance, drugie Paulinie Szczepaniak, a trzecie Ewie Przymus. Wyróżnienia otrzymały: Monika Buchwald, Sylwia Kurzawa i duet: Inga i Paula Skrzypczak.

 

Wolontariusze współpracują z seniorami

Albert Schweitzer napisał: „Otwórz szeroko oczy i rozejrzyj się czy ktoś nie potrzebuje trochę czasu, trochę uwagi. Może jest to człowiek samotny albo zgorzkniały, albo chory, albo niedołężny. Może starzec, a może dziecko. Nie pomiń okazji, gdy możesz coś z siebie ludziom ofiarować jako człowiek.” Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza postanowili „nie pominąć okazji”, by dać coś innym i podjęli działania na rzecz osób starszych. Nawiązali współpracę ze śmigielskim Klubem Seniora. Chłopcy i dziewczęta we wtorkowe popołudnia spotykają się z jego członkami, i jest to czas przeznaczony przede wszystkim na rozmowy z seniorami.

 

Lekcje na basenie

Uczniowie gimnazjum, w ramach realizacji programu „Żyję zdrowo i sportowo”, uczestniczyli w zajęciach na basenie w Kościanie. Działania miały na celu propagowanie zdrowego stylu życia, korekcję wad postawy oraz zwrócenie uwagi na kwestię bezpieczeństwa podczas przebywania nad wodą. Wyjazdy finansowane były ze środków Rady Rodziców oraz gimnazjum.

 

Gimnazjum im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych