fb Wirtualny spacer
13 listopada 2018

Co słychać w Zespole Szkół w Starym Bojanowie?

Święto pieczonego ziemniaka i pękatej dyni

23 września 2018 r. na palcu szkolnym przy Zespole Szkół w Starym Bojanowie, już po raz kolejny, odbyła się impreza plenerowa mająca na celu integrację społeczności przedszkolnej. Ciekawostki dotyczące wyróżniających się warzyw podczas tego święta: ziemniaka i dyni były uzupełnieniem zabaw i konkurencji przewidzianych dla uczestników jesiennego spotkania. 
Szczególną uwagę przykuwała wystawa prac pt. ”Najładniejszy wytwór z dyni lub ziemniaka”, która dowiodła jak uzdolnione i pomysłowe są dzieci i ich rodzice. Każdy z wykonawców otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek. W międzyczasie można było skosztować kiełbasek i pieczonych ziemniaków z grilla. Również kawiarenka zachęcała bogatą ofertą najróżniejszych ciast upieczonych przez rodziców.

Dzień Tabliczki Mnożenia

28 września 2018 roku w Zespole Szkół obchodzono Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tradycją stało się, że do wspólnej zabawy z tabliczką włączona zostaje społeczność Starego Bojanowa, rodzice, pracownicy szkoły i, przede wszystkim, uczniowie. W tym dniu uczniowie klas II-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum wzięli udział w krótkim teście sprawdzającym znajomość tabliczki mnożenia, a najlepsi otrzymali certyfikat potwierdzający umiejętności matematyczne.

Sprzątanie świata – turniej odpadowy

Uczniowie klas I-III SP wzięli udział w turnieju, który dotyczył prawidłowego postępowania z odpadami i zasad ich segregacji. Przeprowadzony został przez KZGRL z okazji "Sprzątania świata".

Akcja „Kasztany”

Przedszkolacy i uczniowie klas I-III SP zaangażowali się w akcję zbierania kasztanów. W tym roku zebrali 970 kg i wzorem roku ubiegłego pozyskane ze sprzedaży pieniądze, będą mogli przeznaczyć na organizację Dnia Dziecka w przyszłym roku.

English? Deutsch? Żaden problem!

Dnia 26 października br. w Zespole Szkół w Starym Bojanowie odbył się niezwykły dwujęzyczny konkurs językowy angielsko-niemiecki z serii: Liga Międzygimnazjalna „English? Deutsch? Żaden Problem!”. To już IV edycja. Nie był to standardowy test znajomości języka obcego. Tutaj trzeba było pokazać, że języków można używać też w sposób nietypowy, a także bawić się nimi. Uczestnikami konkursu byli uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów gminy Śmigiel. W tym roku gospodarze mieli szczęście gościć drużyny ze wszystkich szkół gminy: ze Śmigla, Bronikowa, Czacza i Starej Przysieki Drugiej!

Zabawy i atrakcji było co niemiara. Nad tym, aby wszystko odbyło się zgodnie z zasadami fair play czuwało Jury pod przewodnictwem pani Justyny Kokocińskiej, metodyk do spraw języków obcych z Leszna.

Honorowym patronem konkursu był pan Wiesław Kasperski, Przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla, który ufundował puchar dla zwycięzców oraz nagrody.

Ostatecznie konkurs wygrał zespół Black Angels z Czacza. Na drugim miejscu ex aequo znalazły się drużyny Young and Beautiful z Bronikowa oraz Ameisen ze Starego Bojanowa, a dalej uplasowali się reprezentanci ze Śmigla - Sharks  i Starej Przysieki Drugiej L2C.

Szkoła z misją

W związku z zaangażowaniem w niesienie pomocy dla najbardziej potrzebujących Fundacja Redemptoris Missio przyznała Zespołowi Szkół w Starym Bojanowie tytuł "Szkoła z misją". Z pewnością zmobilizuje on uczniów szkoły do udziału w kolejnych zbiórkach.

ZS w Starym Bojanowie

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych