fb Wirtualny spacer
24 stycznia 2018

Czas pełen wrażeń i wydarzeń

W Zespole Szkół w Starym Bojanowie podjętych zostało wiele inicjatyw, które łączyły przyjemne z pożytecznym.

21 listopada obchodzono tam Dzień Życzliwości, który jak zwykle sięgnął poza mury szkolne. Uczniowie podzielili się życzliwością nie tylko z kolegami i koleżankami z ławy szkolnej, ale także z pracownikami szkoły i mieszkańcami Starego Bojanowa.

W tym roku szkolnym placówka przystąpiła także do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i w jego ramach zorganizowała m.in. Andrzejki Czytelnicze, Dzień Pluszowego Misia, Wieczór Poetycki oraz Językowy Konkurs Recytatorski. W szkole odbyły się również czytelniczo-plastyczne warsztaty mikołajkowe, które  udowodniły, że treści książek i baśni można przedstawić w niesamowicie pomysłowy sposób. Ogromną pomysłowością wykazali się uczniowie kl.III SP, którzy po przeczytaniu książki, nie tylko wykonali makiety wioski murzyńskiej, ale sami przebrali się stosownie do treści.

W atmosferę świąteczną wprowadził uczniów konkurs na najpiękniejszą „Bombkę literacką”. Celem konkursu było propagowanie czytelnictwa poprzez stworzenie ozdoby choinkowej, nawiązującej do ulubionej postaci bądź utworu literackiego, do ulubionego poety lub autora książek. Prace konkursowe ozdobiły stojącą na korytarzu szkolną choinkę.

W okresie przedświątecznym Szkolne Koło Caritas przeprowadziło akcję „Podziel się sercem, podziel się słodyczami”. Kolejny raz uczniowie szkoły pokazali, że wrażliwość i życzliwość nie są im obojętne i zebrali słodycze, które trafiły do wybranych uczniów.

Cieszy też fakt, że każdego roku uczniowie szkoły w Starym Bojanowie biorą udział w konkursie na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową, którego podsumowanie odbyło się 14 grudnia w Kościańskim Ośrodku Kultury. W klasach I – III, trzecie miejsce otrzymał Herbert Kościański z klasy Ib. Wyróżnienia przyznano Ani Dratwie, Mai Kruk oraz Zosi Piechowiak z klasy IIIa. W starszej kategorii wiekowej I miejsce zdobyła Nikola Nyczka z klasy Va, a wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Ratajczak, Kinga Boś z Va oraz Alicja Ławniczak z VIb.

Przedszkolaki z grupy Misie 15 grudnia odwiedziły pocztę w Starym Bojanowie. Było to uzupełnienie zajęć dydaktycznych dotyczących wysyłania kartek świątecznych. Dzieci własnoręcznie przybijały pieczątki na znaczkach i wrzucały kartki do skrzynki. Słodkim akcentem pocztowej wizyty był piernikowy poczęstunek.

Tradycją szkoły są ponadto jasełka. Przygotowują je zwykle uczniowie klas III gimnazjum, a na etapie nauczania wczesnoszkolnego – klasy III SP. Przedstawienia przygotowane na wysokim poziomie wprowadziły społeczność szkolną w klimat Świąt Bożego Narodzenia.

Jasełka wiele emocji wywołały w grupach przedszkolnych. Kotki, Misie, Tygryski i Żabki zaprezentowały się w przepięknych strojach i ciekawych rolach przed swoimi rodzicami. Takie przygotowanie oznaczało już tylko niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę.

Brawa należą się również wolontariuszom zaangażowanym w WOŚP. Ośmiu wspaniałych ludzi zebrało kwotę 3096,90.

ZS w Starym Bojanowie 

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych