24 maja 2016

Dni Śmigla na sportowo

W ramach Dni Śmigla Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu wraz z klubami i stowarzyszeniami sportowymi  przygotował blok imprez sportowo-rekreacyjnych.

W piątkowe popołudnie na boiskach „Orlik” spotkali się najmłodsi mieszkańcy miasta. Dla nich pracownicy ośrodka przygotowali zabawy i konkursy. Dzieci próbowały sił między innymi w grze w kręgle, rzutach woreczkami do misek, strzelaniu piłką do unihokeja do bramki. Każdy otrzymywał drobny upominek.

W sobotni poranek rozpoczęły się trzy turnieje: siatkówki chłopców klas gimnazjalnych, tenisa stołowego oraz ziemnego.

W pierwszym z turniejów wzięły udział reprezentacje szkół w Bronikowie, Czaczu i Starym Bojanowie. Ponieważ każda z drużyn wygrała po jednym spotkaniu, o miejscach zadecydowała ilość wygranych setów. Złote medale zdobyli reprezentanci Czacza, srebrne Bronikowa, a brązowe Starego Bojanowa.

Turniej tenisa stołowego przeprowadził Klub Sportowy „Polonia” Śmigiel, w którym wzięło udział ponad 50 zawodniczek i zawodników. Mecze rozgrywano w czterech kategoriach z podziałem na dziewczęta i chłopców. W klasyfikacji uczniowie klas I-III szkół podstawowych pierwsze miejsca zajęli: Julia Szymczak SP Śmigiel oraz Bartosz Ludwiczak SP Śmigiel,

W kategorii uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych zwycięzcami zostali: Aleksandra Małek SP Śmigiel i Mateusz Weinert SP Czacz.

W grupie gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne tryumfowali: Joanna Maślak ZSP Nietążkowo oraz Jakub Jankowski gimnazjum w Drzonkowie.

W kategorii kobiety niezrzeszone pierwsze miejsce zajęła: Danuta Strzelczyk ze Śmigla. W kategorii mężczyzn niezrzeszonych: Marek Maślak z Czacza.

Zwodnicy, którzy zdobyli miejsca I-II w poszczególnych kategoriach otrzymali medale oraz nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy turnieju słodkie upominki.

Turniej tenisa ziemnego rozegrano w kategoriach chłopców od 13 do 17 lat oraz mężczyzn.

Puchary oraz nagrody rzeczowe odebrali: Jędrzej Urbański z Kościana w kat od 13 do 17 lat oraz Piotr Mulczyński ze Śmigla w kategorii mężczyzn.

Również w sobotni poranek odbył się rodzinny rajd rowerowy. Rowerzyści indywidualni start mieli wyznaczony przy wiatrakach, a grupy szkolne wyruszały ze swoich miejscowości. Wszyscy spotykali się na terenie rekreacyjnym Ośrodka, gdzie po ciepłym posiłku brali udział w konkursach. Około 80 uczestników rajdu sprawdzało swoje umiejętności m.in. w slalomie, rzutach woreczkami przez obręcz, w dwóch kategoriach dzieci i młodzież oraz dorośli. Trójka najlepszych zawodników w każdej konkurencji otrzymała nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy rajdu pamiątkowe butony.

W wymienionych turniejach, uczestnikom rajdu, nagrody wręczali: sekretarz Śmigla Maja Moskwa-Loman oraz skarbnik Śmigla Piotr Szymtkowski.

Dużym zainteresowaniem cieszył się turniej strzelania z KBKS, w którym rywalizowali dorośli mieszkańcy. Wśród 34. kobiet i mężczyzn najlepszym strzelcem okazała się Renata Styzińska ze Śmigla. W turniejach strzelania z wiatrówki dla dziewcząt i chłopców (13 – 17 lat) pierwsze miejsca zdobyli: Maria Gucińska ze Śmigla i Oskar Wieczorek ze Śmigla.

Uczestnicy turnieju, którzy zdobyli pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary i nagrody rzeczowe. Za miejsca drugie i trzecie zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe.

Turnieje przeprowadzili członkowie Kurkowego Bractwa Strzeleckiego.

W niedzielę na boisku „Orlik” cztery drużyny mężczyzn niezrzeszonych walczyły w turnieju piłki nożnej o puchar Burmistrz Śmigla. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna „Mekintosh&Gruszko Simbiozity”, II m „Old Boy’s Śmigiel”, III m „Team Olszewo”, IV m „Byczki Gniewowo”. Puchar dla zwycięzców oraz statuetki dla pozostałych drużyn wręczyli: Małgorzata Adamczak burmistrz Śmigla oraz Krzysztof Łączny wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Śmigla.

Również w niedzielę, na stadionie miejskim, OKFiR wraz ze Śmigielskim Towarzystwem Cyklistów zorganizował dziecięco-młodzieżowe wyścigi rowerowe.

W kategorii przedszkolaków na dystansie 50 m najszybszy był Borys Jankowski ze Śmigla. Uczniowie klas I-III szkół podstawowych pokonywali dystans  400 metrów. Wśród dziewcząt I m zdobyła Diana Mulczyńska ze Śmigla, a wśród chłopców Bartłomiej Kaczmarek, również mieszkaniec Śmigla.

Dystans 1000 metrów pokonywały dziewczęta klas IV-VI SP. Na pierwszej pozycji linię mety minęła Sara Jóźwiak z Bruszczewa. Chłopcy w tej samej kategorii wiekowej walczyli na dystansie 2000 metrów, tu pierwsze miejsce zajął Jakub Chudak ze Smolna.

Dziewczęta z klas gimnazjalnych do pokonania miały dystans 2000 m. Pierwsza na metę dotarła Klaudia Gucińska ze Śmigla. Chłopcy z klas gimnazjalnych pokonywali 4000 m. Zwycięzcą został Daniel Klecha z Poladowa.

Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu dziękuje Klubowi Sportowemu „Polonia”, Kurkowemu Bractwu Strzeleckiemu oraz Śmigielskiemu Towarzystwu Cyklistów za pomoc w organizacji imprez sportowych.