fb Wirtualny spacer
27 maja 2019

XXVIII Dni Śmigla za nami

Uroczysta Sesja Rady Miejskiej Śmigla zainaugurowała XXVIII Dni Śmigla, które odbyły się 24-26 maja 2019 r.

Wydarzenie było okazją do przedpremierowej prezentacji sali widowiskowej Centrum Kultury po zakończonym remoncie. Okolicznościowy wykład wygłosił dr hab. Maksymilian Stanulewicz. O krótki koncert zadbała grupa „Familiaris”.

Podczas Sesji medal „Zasłużony dla Miasta i Gminy Śmigiel” otrzymał Henryk Szul, wieloletni sołtys wsi Czacz, radny Rady Miejskiej Śmigla oraz naczelnik i prezes OSP Czacz.

Artystyczna część Dni Miasta odbyła się jak co roku na placu targowym. W piątek zaprezentowali się Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni oraz zespół „Eratox”. Na zakończenie odbyła się dyskoteka z DJ Maciejem Brzezińskim.

W sobotę od 15:00 można było skorzystać ze strefy VR – czyli strefy wirtualnej rzeczywistości, wykreowana komputerowo przestrzeń, do której uczestnicy przenoszeni są za pomocą specjalnych gogli. O godzinie 16:00 na scenie zaprezentowały się zespoły taneczne „Pryzmat” oraz szkoła tańca „Poezja”, a następnie Zespół Pieśni i Tańca „Żeńcy Wielkopolscy”. Po nich przyszedł czas na satyryka Marcina Dańca, który w swoim niepowtarzalnym stylu potrafił nawiązać kontakt z publicznością i z przymrużeniem oka komentować bieżące wydarzenia. O 19:00 temperatura powietrza wyraźnie się podniosła, a to za sprawą energetycznego zespołu „Ogień”. Laureaci Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z 2017 roku właśnie w Śmiglu w roku 2013 zagrali swój pierwszy w karierze koncert, dlatego sobotni występ podczas Dni Śmigla traktowali szczególnie. Po nich na scenie zaprezentował się Sebastian Riedel – syn wokalisty legendarnej grupy „Dżem” oraz zespół Cree. Koncert upamiętniający Ryszarda Riedla obfitował w znane wszystkim utwory „Dżemu”, a także autorskie utwory zespołu. Po zakończeniu klimatycznego koncertu, do zabawy tanecznej zachęcał zespół „Tictak”.

Ostatniego dnia animacje dla dzieci zapewniał duet klaunów - Rupert i Rico, a w przerwach między zabawami prezentowały się wokaliści Studia Piosenki „Muzol”. Trzydniowe wydarzenie zakończyły koncerty włoskich przebojów Dario Isidorisa oraz tegorocznych uczestniczek Konkursu Piosenki Eurowizji – Tulia.

Jak co roku, o „Dni Śmigla na sportowo” zadbał OKFiR, który przygotował: rajd rowerowy, turniej tenisa stołowego, dziecięco-młodzieżowe wyścigi rowerowe, turniej piłki nożnej mężczyzn niezrzeszonych oraz rajd na rolkach.

MM
fot. M. Dymarkowska

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych