fb Wirtualny spacer
01 sierpnia 2016

Działanie jest alternatywą

Festyn profilaktyczny pn. „Działanie jest alternatywą” odbył się 30 lipca na terenie śmigielskiego amfiteatru. Jego celem było pokazanie społeczeństwu, że warto poświęcać się pasji, która wywołuje na naszych twarzach uśmiech. Sięganie po dopalacze, czy inne używki często jest objawem niewykorzystanego czasu wolnego. Zorganizowana inicjatywa dowiodła, że jest wiele sposobów na życie. Podczas imprezy m.in. można było: wziąć udział w warsztatach ceramicznych, uczestniczyć w pokazach przygotowanych przez ochotniczą straż pożarną i komendę policji. Funkcjonariusze prowadzili także pogadanki na temat wykonywanych przez nich zawodów. Ponadto członkowie Stowarzyszenia „Nowe horyzonty” przygotowali wiele zabaw i gier profilaktycznych, m.in. rzut do celu w alkogoglach. Podczas festynu można było posilić się zdrową żywnością przy stoisku gastronomicznym leszczyńskiej restauracji La Calma. Natomiast najmłodsi uczestniczyć korzystali z rozstawionych: eurobungee, basenu z kuleczkami oraz dmuchanego zamku. Swoje stoisko przygotowała także grupa biegaczy, członków Stowarzyszenia Speed Feet ’16, którzy promując zdrowy tryb życia częstowali przybyłych mieszkańców własnoręcznie upieczonymi „fitbabeczkami”, dzielili się swoją miłością do biegania oraz zachęcali do wstąpienia w szeregi stowarzyszenia. Festyn uświetniły: występ grupy tenisistów przygotowanych przez Danutę Strzelczyk, pokaz zumby przeprowadzony przez Justynę Chojnacką, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Borku Wielkopolskim, a także koncert zespołu Radioactive. Na boisku Orlik odbył się ponadto turniej „Bubble football” przeprowadzony przy współpracy z firmą „AMBED” Michała Bednarczyka.

Festyn zakończył koncert Jacka Mejera „Mezo” i jego zespołu. Zgromadzona publiczność znakomicie się bawiła, gdyż artysta wprowadził pozytywną atmosferę. „Mezo” przed rozdaniem autografów, wraz z zastępcą burmistrza – Marcinem Jurgą zachęcali uczestników festynu do odnalezienia w życiu pasji. Obydwoje czas wolny poświęcają biegowym treningom, z których czerpią radość i siły na każdy dzień. Swoim przykładem starali się zmotywować wszystkich do działania. Przeprowadzona rozmowa była także okazją do wzajemnej wymiany biegowych doświadczeń.

            Festyn został zorganizowany z inicjatywy burmistrz Śmigla - Małgorzaty Adamczak, Centrum Kultury w Śmiglu, Ośrodka Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom festynu oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie imprezy!

Patronat nad imprezą objęli: TV Leszno, Radio Elka, Gazeta ABC, Gazeta Kościańska oraz Leszno24.pl.

AP

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych