fb Wirtualny spacer
24 marca 2017

Fakty o drodze z Wijewa do Nietążkowa

Burmistrz Małgorzata Adamczak wspólnie z zastępcą Marcinem Jurgą, 23 marca wzięli udział w konferencji prasowej poświęconej budowie drogi łączącej Wijewo z węzłem drogi ekspresowej S5 w Nietążkowie. Spotkanie, na którym obecni byli wszyscy samorządowcy zaangażowani w to przedsięwzięcie, odbyło się w Starostwie Powiatowym w Lesznie.

Inwestycja realizowana będzie w dwóch powiatach: leszczyńskim i kościańskim, w obrębie trzech gmin: Wijewo, Włoszakowice oraz gminy Śmigiel. Wartość przedsięwzięcia opiewa na prawie 49 mln. złotych, z czego 75% zostanie sfinansowane w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020.  Po przebudowie, już istniejących na tej trasie dróg i dobudowie nowych odcinków o długości ok. 6,5 km, droga łącząca Wijewo z Nietążkowem będzie liczył ponad 28 km.  Śmigielski samorząd przekaże na ten cel ponad 4 mln złotych.

Nowy ciąg drogowy, przebiegający w obrębie gminy Śmigiel przez Bronikowo, Podśmigiel, aż do węzła planowanej budowy ekspresowej S5, niewątpliwie odciąży natężenie ruchu ciężarowego w mieście. Dodatkowo, w ramach tej inwestycji, w gminie powstanie ścieżka rowerowa o długości 6,5 km. Roboty budowlane ruszą już latem tego roku. Cała inwestycja ma zostać zakończona do końca września 2018 r.

AKA

Pliki do pobrania

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych