23 czerwca 2015

Festyn Świętojański na sportowo

Tradycja nocy świętojańskiej niewiele wspólnego ma ze sportem, ale Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu, jak co roku, zadbał również o tych, którzy chcieli ten dzień spędzić aktywnie.

Oferta OKFiRu była bogata. O 8:30 przy wiatrakach spotkali się rowerzyści, którzy z Tomaszem Frąckowiakiem i Romanem Schillerem - prezesem śmigielskiego koła PZW pokonali trasę po akwenach. Meta wycieczki znajdowała się na terenie boisk „Orlik”, gdzie spotkali się z rowerzystami z SP Śmigiel, którzy pod kierunkiem Danuty Strzelczyk pokonali w tym czasie inną trasę. Na Orliku czekał na wszystkich posiłek i konkursy.

O 9:00 na Orliku odbył się turniej piłki nożnej gimnazjalistów. W zaciętej walce zmierzyły się trzy drużyny – reprezentacja Starego Bojanowa i dwie drużyny reprezentujące Gimnazjum Śmigiel: Gang Plebanii i Karolczak Team – zwycięzca turnieju.

O 12:30 w turniejowe szranki stanęli mężczyźni niezrzeszeni by rozegrać turniej piłki o puchar Burmistrza Śmigla. Tu również grały 3 drużyny: Makintosh, Astra 2 Koszanowo i DH Trans. Puchar zdobyła drużyna Makintosh, drugie miejsce należało do DH Trans.

Również na Orliku został rozegrane indywidualne zawody w „Darta”. W kategorii dziewcząt i chłopców 14-17 lat pierwsze miejsce zajął Łukasz Dworczak, drugie Maciej Małek a trzecie Bartosz Masłowski. Natomiast w kategorii dorosłych najlepszy okazał się Piotr Olejnik wygrywając z Michałem Grzelczykiem i Arkadiuszem Grygierem.

Nie zapomniano również o najmłodszych dla których o godz. 16:00 rozpoczął się blok gier i zabaw rekreacyjnych.

Tekst i foto: OKFiR