fb Wirtualny spacer
24 stycznia 2016

Gmina Śmigiel wdraża Alertownik

Urząd Miejski Śmigla wprowadził narzędzie Alertownik, które ułatwia komunikację na linii mieszkańcy – urzędnicy. I to bez wychodzenia z domu!

Alertownik to bezpłatna aplikacja dzięki której można bardzo szybko przekazać urzędnikom informację o uszkodzeniach, awarii lub usterce w okolicy, a także przedstawiać problemy i proponować inwestycje. Aplikację można pobrać ze strony internetowej alertownik.pl oraz oficjalnych sklepów Google Play i App Store (użytkownicy systemu Windows mogą korzystać z aplkacji bezpośrednio na stronie internetowej alertownik.pl). 
Aplikacja pozwala także na przesłanie swoich uwag dotyczących np. poprawy infrastruktury czy montażu większej liczby koszy na śmieci. Inną zaletą Alertownika jest możliwość przekazywania wiadomości innym użytkownikom aplikacji. Można np. poinformować o swoich inicjatywach, organizowanym pikniku lub akcji pomocy schronisku dla zwierząt. Co istotne, przez cały czas możemy śledzić status naszych zgłoszeń.

Komunikacja systemu działa również w drugą stronę – wystarczy wybrać odpowiednią opcję w aplikacji, by otrzymywać od Urzędu Miejskiego ogłoszenia, komunikaty ostrzegawcze czy informacje o nadchodzących wydarzeniach.

Mieszkańcy nie posiadający smartfonów także mogą korzystać z aplikacji dzięki wersji przeglądarkowej. W tym celu wystarczy zalogować się na stronie www.alertownik.pl

Jak zainstalować Alertownik?
a) Odwiedź adres www.alertownik.pl na swoim smartfonie
b) Kliknij przycisk „pobierz teraz” (zostaniesz przekierowany do sklepu z aplikacjami)
c) Kliknij przycisk „zainstaluj” i zatwierdź wyskakujące okienka
d) Uruchom Alertownik i załóż bezpłatnie swoje konto. Wystarczy e-mail.

Aby otrzymywać powiadomienia od Urzędu Miejskiego po zalogowaniu należy uruchomić menu i wybrać „ŹRÓDŁA POWIADOMIEŃ”, a następnie „DODAJ ŹRÓDŁO Z LISTY” i w wyszukiwarcie wpisać „GMINA ŚMIGIEL”. Powiadomienia wyświetlają się w trybie PUSH, czyli o ich nadejściu informuje sygnał dźwiękowy podobnie jak w przypadku wiadomości sms.

By wysłać zgłoszenie do Urzędu, wystarczy na stronie głównej aplikacji wcisnąć przycisk „+” a następnie „DODAJ ZGŁOSZENIE”. Tam należy wybrać kategorię zgłoszenia, opisać problem i wybrać z listy instytucję, do której zgłoszenie ma zostać wysłane. Po zatwierdzeniu wszystkich danych, wiadomość jest wysyłana do odpowiedniego pracownika Urzędu, zgodnie z wybraną kategorią. Status swojego zgłoszenia można sprawdzić na stronie głównej aplikacji po kliknięciu w opcję „Twoje zgłoszenia”.


Jak uruchomić Alertownik w wersji przeglądarkowej?

Wystarczy wejść na stronę www.alertownik.pl i założyć bezpłatne konto (osoby posiadające konto na portalach społecznościowych Facebook i Google+ mogą zalogować się bez zakładania nowego). Po pierwszym zalogowaniu należy wybrać „Źródło” czyli instytucję od której chcemy otrzymywać powiadomienia. W tym celu należy z menu wybrać „ŹRÓDŁA” i w wyszukiwarce wpisać „GMINA ŚMIGIEL”. Wówczas w zakładce „POWIADOMIENIA” będą pojawiały się informacje wysłane przez Urząd Miejski w ostatnim czasie.

By wysłać zgłoszenie wystarczy kliknąć opcję „ZGŁOSZENIA” i postępować identycznie jak w przypadku wersji mobilnej.

W przypadku problemów z obsługą aplikacji zapraszamy na stronę http://alertownik.pl/faq.

 

 

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych