fb Wirtualny spacer
19 września 2021

Gminny Dzień Profilaktyki Zdrowia za nami

„Lepiej bawić się z przyjacielem, niż spędzić dzień przed komputerem” wybrzmiało ze sceny śmigielskiego Centrum Kultury. W ramach Gminnego Dnia Profilaktyki Zdrowia odbył się festyn profilaktyczny a także bezpłatne badania.

Gminny Dzień Profilaktyki Zdrowia to akcja zainicjowana w 2019 roku przez burmistrz Śmigla Małgorzatę Adamczak. W sobotę 18 września od godziny 8:00 w budynku Centrum Kultury w Śmiglu można było skorzystać z bezpłatnych badań: USG jamy brzusznej, piersi oraz tarczycy, pakietu badań tarczycowych, mammobusa, spirobusa i dermobusa. Skorzystało z nich ponad 200 osób. Do dyspozycji był także tymczasowy punkt szczepień przeciw COVID-19, w którym zaszczepiło się nieco ponad 30 osób.

Opady deszczu zmieniły plany festynu profilaktycznego, który miał odbyć się w amfiteatrze przy Centrum Kultury. Aura zmusiła organizatorów do przeniesienia wydarzenia do wewnątrz. Mimo to uśmiechniętych dzieci nie brakowało, co było zasługą fantastycznego duetu prowadzących – klaunów Rupherta i Rico, a także bajkowych bohaterów z "Krainy Bajek". Wspólne tańce i zabawy, balony z helem oraz cała masa nagród sprawiły dzieciom ogromną radość. Na holu z kolei także dużym zainteresowaniem cieszył się namiot profilaktyczny, gdzie za udział w pouczających zabawach można było otrzymać słodkie nagrody oraz okolicznościowe upominki.

Na „deser” magiczną aurę wprowadziła finalistka X edycji programu „Mam Talent” – Inna Biliaieva, która zaprezentowała pokaz baniek – nie tylko tradycyjnych mydlanych, ale także zupełnie zaskakujących. Największe owacje najmłodszych wywołały bańki które płonęły prawdziwym ogniem.

Organizatorem wydarzenia były Gmina Śmigiel oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, przy wsparciu Centrum Kultury w Śmiglu i Event Fabryka. Mobilny Punkt Szczepień powstał dzięki uprzejmości Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kościanie oraz OSP Śmigiel, OSP Czacz i OSP Nietążkowo.

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych