fb Wirtualny spacer
28 września 2016

Harcerski Start w Żegrówku

Harcerska drużyna ,,Słoneczna Gromada” zorganizowała 10 września br. dla drużyn ze śmigielskiego Hufca Święto Pieczonego Ziemniaka. Po raz trzynasty harcerze spotkali się w Żegrówku na terenie rekreacyjnym „OAZA”, skąd wyruszyli rowerami na wyczerpującą grę terenową. Na trasie uczestnicy musieli wykazać się wiedzą harcerską, m.in.: znajomością szyfrów i samarytanki oraz sprawnością fizyczną pokonując tor przeszkód na linach zawieszonych na drzewach. Największą trudnością okazała się długość trasy (niespełna 25 km) oraz pustynna pogoda. Główną atrakcją okazało się zdobycie wieży widokowej w Siekowie.

W rywalizacji bezkonkurencyjna okazała 7 HDWP ,,Stokrotka” ze Śmigla, nie zabrakło również uczestników z: Czacza, Grodziska Wielkopolskiego i Wielichowa. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i nagrody. Po grze przyszła kolej na wspólny śpiew i pląsy przy ognisku, przy którym uczestnicy piekli także kiełbaski i ziemniaki. Bardzo ważnym momentem spotkania było przekazanie granatowego sznura przez druhnę Agnieszkę Żyto druhnie Martynie Ziegler w obecności komendantki Hufca Śmigiel - hm. Magdaleny Drótkowskiej. Święto pyry zakończono obrzędową iskierką przyjaźni oraz słodką niespodzianką przekazaną każdemu uczestnikowi.

Organizatorzy dziękują sponsorom za pomoc w organizacji Harcerskiego Startu, a w szczególności państwu Kaczmarkom oraz pani Jadwidze Ratajczak.

 Agnieszka Żyto

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych