fb Wirtualny spacer
09 czerwca 2016

II edycja BOOKWORMS

W Zespole Szkół w Bronikowie 8 czerwca 2016 r. odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego BOOKWORMS, którego organizatorką i pomysłodawczynią jest Paulina Jurga. 

Tak jak w zeszłorocznej edycji, uczestnicy konkursu musieli przeczytać książkę napisaną po angielsku. W tym roku gimnazjaliści z pięciu szkół w gminie Śmigiel musieli zmierzyć się z powieścią Johna Grishama „The Street Lawyer”.

Pierwszy etap składał się z części pisemnej, w której para uczestników z każdej szkoły zdobywała punkty poprzez rozwiązanie testu z zakresu lektury. W etapie drugim – części ustnej przeprowadzono rywalizację drużynową obejmującą zagadnienia z historii i geografii Stanów Zjednoczonych, postaci znanych Amerykanów, a także ciekawostki związane z USA.  

Po niezwykle emocjonujących i trudnych zmaganiach, jury w składzie: Paulina Jurga, Bernadeta Bartkowiak, Mateusz Kuśnierczak, Romualda Wasiak i Magdalena Karakowiak podało ostateczne wyniki:

Miejsce I ex aequo zajęli Małgorzata Rayall de Ragan i Stanisław Borowiak z Gimnazjum w Śmiglu oraz Joanna Glapiak i Jonasz Sroczyński z Gimnazjum w Starej Przysiece Drugiej.

Miejsce II wywalczyli Jonasz Markowski i Jędrzej Konieczny z Gimnazjum w Bronikowie.

Miejsce III zajęli Zofia Stephan i Patryk Stachowiak z Gimnazjum w Starym Bojanowie.

Na miejscu IV uplasowali się: Kamila Golec i Adrian Gbiorczyk z Gimnazjum w Czaczu.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

P.Jurga

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych