fb Wirtualny spacer
03 lipca 2015

Warcabowe zmagania w Sierpowie

W sali wiejskiej w Sierpowie odbył się V Wiosenny Turniej Warcabowy rozegrany tradycyjnie o puchar Burmistrza Śmigla. Wzięło w nim udział 23 zawodników i zawodniczek z powiatu poznańskiego, gostyńskiego, leszczyńskiego, grodziskiego, wrocławskiego i kościańskiego, w tym aż 11 osób z gminy Śmigiel. Turniej rozegrano w dwóch kategoriach: dzieci do lat 13 oraz seniorzy.

Wśród najmłodszych zwyciężczynią Agata Belka z Wyskoci przed Anną, i Iloną Repak z Sierpowa. Tuż za nimi uplasowało się rodzeństwo Martyna i Krzysztof Karpińscy z Targowiska i Mateusz Franek z Sierpowa.

W kategorii seniorów rozegrano dwa półfinały, z których do finału z dorobkiem 14 pkt awansowali Kazimierz Belka z Wyskoci i  Ryszard Komorowicz z Poznania oraz Kazimierz Jakubowski ze Starego Bojanowa, który zdobył 12 pkt.

Z drugiego półfinału bez porażki awansowali: Arseniusz Grzelak z Wrocławia oraz Zbigniew Kotarski z Gradowic. Finał, który uzupełnili: Edward Karpiński ze Starego Bojanowa i Stanisław Glura ze Studziannej miał emocjonujący przebieg. W pierwszej rozgrywce Karpiński zremisował z Grzelakiem, a Glura z Kotarskim, następnie po nieoczekiwanej porażce Karpińskiego z Kotarskimi i Glury z Grzelakiem, wiadomo było że turniej skończy się sensacyjnie. Ostatnią partię wygrał Karpiński z Glurą i zakończył turniej na trzecim miejscu.

Klasyfikacja końcowa:

1.Kotarski 8pkt,

2.Grzelak 8pkt,

3.Karpiński 7pkt,

4.Glura 5pkt,

5.Belka 1pky,

6.Komorowicz 1pkt.

E.Karpiński

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych