fb Wirtualny spacer
20 marca 2017

IX Dyktando Rodzinne

W niedzielne popołudnie, 12 marca w Starym Bojanowie, odbyło się IX Dyktando Rodzinne pod patronatem Burmistrza Śmigla Małgorzaty Adamczak.

Na poziomie szkoły podstawowej wyzwanie podjęło 37 uczniów, a na poziomie gimnazjum 36. W konkursie dzieci i młodzież tradycyjnie wspierali członkowie rodziny. Teksty dyktanda przygotowała Iwona Gubańska, pracownik Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie.

W kategorii szkoła podstawowa pierwsze miejsce zajął Tymoteusz Sochacki z kl. VI a. Na miejscu II uplasowała się Weronika Kamieniarz z kl. IV, a na miejscu III - Joanna Tyrpin z kl. VI b.

W kategorii gimnazjum zwyciężyła Aleksandra Franek z kl. II B. Miejsce II zajęła Julia Sobkowiak z kl. III B, a miejsce III - Wiktoria Piotrowska z kl. III B.

Zdobywcy pierwszych miejsc odebrali statuetki ufundowane przez burmistrza Śmigla, a wszyscy zwycięscy otrzymali nagrody zakupione dzięki wsparciu Rady Rodziców Zespołu Szkół w Starym Bojanowie i Przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla - Wiesława Kasperskiego. Upominki dla wszystkich uczestników dyktanda zapewniła Firma Coccodrillo. Organizatorzy składają podziękowania także rodzicom za przygotowanie domowego ciasta.

Organizatorkami dyktanda z ramienia szkoły były nauczycielki: Ilona Wieczorkowska, Iwona Woś-Sochacka i Aneta Stachowiak.

 

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych