fb Wirtualny spacer
14 września 2020

Ignysiowy Laur 2020

Stowarzyszenie Miłośników Folkloru „Żeńcy Wielkopolscy” realizuje projekt pod nazwą Festiwal Kultury Ludowej „Ignysiowy Laur 2020”.

W najbliższym czasie tj. 19 i 20 września 2020 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie odbędą się warsztaty dla młodych muzyków kapel dudziarskich oraz Konkurs
Tradycyjnej Muzyki Dudziarskiej. Z kolei w niedzielne popołudnie 20 września laureaci konkursu oraz zaproszone zespoły folklorystyczne i kapele ludowe wystąpią w amfiteatrze Centrum Kultury w Śmiglu podczas koncertu „Ignysiowy Laur 2020”.

Występom będą towarzyszyły pokazy budowy dud i kozłów, układania czepków tiulowych i haftu na tiulu. Projekt zakończą warsztaty folkloru biskupiańskiego, które odbędą się w październiku bieżącego roku.

Miłośników kultury ludowej, którzy przyjdą na koncert „Ignysiowy Laur 2020” informujemy, że podczas imprezy będzie obowiązywało: noszenie maseczek, rejestracja, dezynfekcja rąk oraz zachowanie dystansu.  Jesteśmy przekonani, że zastosowane obostrzenia sanitarne zapewnią wszystkim bezpieczne spotkanie z kulturą ludową i dobrą zabawę.

Zadanie jest dofinansowane z Narodowego Centrum Kultury z programu „EtnoPolska 2020” oraz jest współfinansowane z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Współorganizatorami festiwalu są Zespół Szkól Ponadpodstawowych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie i Centrum Kultury w Śmiglu.

 

Rafał Rosolski

SMF "Żeńcy Wielkopolscy"

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych