fb Wirtualny spacer
28 września 2020

Informacje z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Śmiglu

Miejska Biblioteka Publiczna w Śmiglu oraz jej filie w Nietążkowie, Czaczu i Starym Bojanowie dołączyły do akcji Wielka Zbiórka Książek 2020, organizowanej przez Fundację Zaczytani.org.

Na czym to polega?

Jeśli masz niezniszczone książki, wydane po 2000r., i ich nie potrzebujesz, przynieś do śmigielskiej biblioteki lub jej filii. Po posortowaniu, zgodnie z tematyką, zostaną przekazane szpitalom, domom seniora, domom dziecka, hospicjom oraz innym placówkom pomocowym. Można oddawać książki o różnej tematyce – zarówno te dla dzieci, jak dla dorosłych, powieści lub książki popularnonaukowe (z wyłączeniem podręczników, encyklopedii, słowników, kodeksów; wydań z segregatorami, czasopism; Pisma Świętego i innych świętych ksiąg; przewodników, atlasów, map; książek kucharskich, ogrodniczych, poradników itp.). Być może niepotrzebne Wam książki staną się powodem do uśmiechu dla kogoś innego? 

Książki można przynosić do 11 października 2020 r., w godzinach otwarcia biblioteki oraz filii bibliotecznych.

Więcej informacji na stronie zaczytani.org

 

Śmigielska biblioteka już po raz trzeci bierze udział w programie Instytutu Książki – Mała Książka, Wielki Człowiek. W tym roku program skierowany jest dla dzieci urodzonych w latach 2014-2017. Wyprawki otrzymują te dzieci, które do tej pory nie były jeszcze zapisane do programu (zarówno te, które są w gronie czytelników MBP jak i te, które dopiero się zapiszą). Dzieci, które brały udział w poprzedniej edycji nie otrzymują wyprawek, ale nadal mogą zbierać naklejki. 10 naklejek to dyplom dla małego czytelnika, po otrzymaniu którego dziecko znowu może otrzymać kartę i od nowa zbierać naklejki.

Chociaż wypożyczanie książeczek jest obecnie utrudnione przez pandemię, śmigielska biblioteka przypomina, że w jej katalogu online można wybrać i zarezerwować interesujące czytelnika pozycje. Po otrzymaniu maila z wiadomością, że książka jest już do odbioru wystarczy przyjść do biblioteki, odebrać książeczki i naklejkę. MBP przypomina także, że na bieżąco uzupełnia księgozbiór, zarówno o pozycje dla najmłodszych jak i dla nieco starszych dzieci oraz dla dorosłych, więc jest w czym wybierać. Link do katalogu https://smigiel-mbp.sowa.pl/

Więcej szczegółów o projekcie, polecane książki oraz filmy promujące akcję znaleźć można na stronie internetowej wielki-czlowiek.pl

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych