fb Wirtualny spacer
14 lutego 2018

Inga podsumowała zbiórkę

 „Każdy ma coś, co może podarować innym”

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Inga” informuje, że w ramach zbiórki publicznej na rzecz Zosi Kurpisz (nr zbiórki 2018/263/0R), którą przeprowadziło we współpracy ze Szkołą Podstawową im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu,  w terminie od 19 do 31 stycznia 2018 r.,  zebrano  kwotę 22 023,45 zł i 14 euro. Cała  kwota zostanie przeznaczona na leczenie i rehabilitację Zosi.

„Słoneczka dla Zosi”

Od 19 do 20 stycznia br. w Szkole Podstawowej  im. Konstytucji 3 w Maja w Śmiglu odbyła się akcja charytatywna „Słoneczka dla Zosi”, której celem było zebranie środków na leczenie Zosi Kurpisz.

19 stycznia przeprowadzono zbiórkę publiczną przed szkołą, a  na jej terenie odbył się koncert charytatywny dla społeczności uczniowskiej. 20 stycznia w średniej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Śmiglu odbyła się natomiast impreza charytatywna, w którą zaangażowało się bardzo dużo osób oraz firm, nie tylko z gminy Śmigiel. Była kawiarenka, sprzedaż podarowanych rzeczy, kącik zabaw dla najmłodszych, sala „dziecięcych przyjemności”, kącik rękodzieła, który przygotowała grupa mam z klasy Zosi oraz licytacja, na którą fanty podarowały życzliwe osoby, instytucje oraz firmy.

Ofiarność ludzi w trakcie organizacji koncertu oraz podczas jego trwania przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. W zbiórkę publiczną zaangażowała się również Szkoła Podstawowa w Buczu oraz pani Agnieszka Stachowiak.

Organizatorzy akcji dziękują wszystkim razem i każdemu z osobna za ogromną wrażliwość i otwartość na potrzeby drugiego człowieka. Ofiarowana przez Państwa pomoc jest dowodem serdeczności, współczucia oraz solidarności międzyludzkiej.

Izabella Szablewska

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych