08 listopada 2022

Intensywny weekend tenisistów

Podczas II Grand Prix Wielkopolski Juniorek i Juniorów, który odbył się 5 listopada br. w Czempiniu wystartowało 5 zawodników KS Polonia Śmigiel, wszyscy też uplasowali się w czołowej 10 turnieju. Na najwyższym stopniu podium stanął Michał Kaźmierczak, zwycięzca I cyklu GP Wielkopolski Juniorów. Michał zakwalifikował się do Grand Prix Polski, które odbędą się w Ostródzie w pierwszy weekend grudnia. Na podium stanęła także Katarzyna Nowak, która zajęła miejsce trzecie.

Dzień później w Poznaniu odbył się II turniej Grand Prix Wielkopolski Młodziczek i Młodzików. W stolicy województwa wystartowało 91 zawodników,  a wśród nich 8 zawodników Polonii.  Pierwsze miejsce wywalczyła Zuzanna Wieczorek, która uzyskała awans do Grand Prix Polski zaplanowane w ostatni weekend listopada w Sępólnie Krajeńskim.

Największą niespodzianką turnieju był Tymoteusz Wieczorek, który rozstawiony z numerem 33 zakończył swój udział w turnieju na 4 miejscu.

W Grand Prix Młodzików i Młodziczek zagrały także zawodniczki GLKS Orlęta Czacz. Lena Adamczak wywalczyła miejsce 4.