fb Wirtualny spacer
12 listopada 2015

Jak w Śmiglu świętowano 11 listopada

Uroczyste obchody z okazji narodowego Święta Niepodległości w Śmiglu rozpoczęły się Apelem Poległych pod pamiątkową tablicą poświęconą hm. Zbigniewowi Łukomskiemu. Uczestniczyli w nim przedstawiciele władz samorządowych, poczty sztandarowe, delegacje szkół i miejscowych organizacji, jak również mieszkańcy. Apel Poległych poprowadzony przez Magdalenę Drótkowską - komendantkę hufca ZHP Śmigiel wspólnie z klasą mundurową ZSP w Nietążkowie uświetniły salwy z armatek Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Śmiglu, a także oprawa muzyczna w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej.

Po apelu zebrani przemaszerowali ulicami Śmigla do kościoła farnego na Mszą św. w intencji Ojczyzny odprawioną przez proboszcza parafii p.w. NMP Wniebowziętej ks. Krzysztofa Mizerskiego. Wiązanki kwiatów i znicze w miejscach pamięci złożyli przedstawiciele władz samorządowych oraz przedstawiciele organizacji i instytucji Ziemi Śmigielskiej.

W tym roku dalsza część obchodów odbyła się pod ratuszem, gdzie odbył się koncert patriotyczny w wykonaniu śmigielskiej orkiestry, Studia Piosenki „Muzol” oraz uczniów szkół z Bronikowa, Czacza, Starej Przysieki Drugiej oraz Starego Bojanowa. Przed publicznością wystąpił także śpiewak operowy Longin Skalec, który wspólnie z chórem Harmonia uświetnił również Mszę św. Na świętujących czekały rogaliki i „śmigielskie wiatraczki” upieczone przez Koło Gospodyń Wiejskich w Poladowie oraz rogale ufundowana dla mieszkańców przez Zakład Wodociągowo-Kanalizacyjny w Śmiglu. Symboliczne były również rozetki przygotowane dla uczestników obchodów przez wszystkie samorządowe szkoły z terenu gminy oraz białe i czerwone balony.

Organizatorami obchodów byli: Burmistrz Śmigla, Centrum Kultury w Śmiglu, Hufiec ZHP Śmigiel, Krąg Harcerzy Starszych w Śmiglu, Zakład Wodociągowo-Kanalizacyjny w Śmiglu. W przygotowanie imprezy włączyli się również Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, policja, straż miejska, straż pożarna, szkoły z terenu Gminy Śmigiel, w tym również ZSP w Nietążkowie oraz organizacje społeczne. Burmistrz Śmigla składa wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie uroczystości serdeczne podziękowania.

AKA

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych