fb Wirtualny spacer
18 grudnia 2017

Śmigielski jarmark

W weekend poprzedzający Boże Narodzenie, po raz trzeci na śmigielskim rynku odbył się świąteczny jarmark.

Tradycyjnie, na uczestników czekały stoiska handlowe z rękodziełem, piernikami, miodami oraz rybami. Organizatorzy zadbali także o atrakcje dla dzieci. Obok licznych gier i zabaw oraz spotkania ze św. Mikołajem odbył się konkurs na najpiękniejszą bombkę, którego partnerem była „Enea Oświetlenie”. Nagrody przyznane zostały za trzy pierwsze miejsca w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i dorośli, a wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki.

Po raz kolejny serca najmłodszych podczas jarmarku podbiła zagroda ze zwierzętami, jak również  maskotki – postacie z bajek. Uczestnicy jarmarku mogli ponadto rozgrzać się domowym barszczem i aromatycznym grzańcem.

W tym roku wspólne kolędowanie uświetnili członkowie Młodzieżowej Orkiestry Dętej oraz chórzyści Towarzystwa Śpiewu „Harmonia”. Na zakończenie imprezy burmistrz Małgorzata Adamczak złożyła wszystkim mieszkańcom świąteczne życzenia. Organizatorem trzeciego śmigielskiego jarmarku byli: Burmistrz Śmigla oraz Centrum Kultury w Śmiglu.

AKA

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych