fb Wirtualny spacer
12 stycznia 2021

Kasa Urzędu na parterze

Od grudnia 2020 roku kasa Urzędu Miejskiego Śmigla znajduje się na parterze. „To ukłon w stronę klientów” – informują władze samorządu.

Zapewnienie swobodnego dostępu do usług to jeden z naszych priorytetów. Wcześniejsze umiejscowienie kasy na piętrze sprawiało problemy w szczególności osobom starszym i o ograniczonej sprawności ruchowej. Obecnie kasa znajduje się w holu Urzędu, bezpośrednio przy wejściu do budynku. „ – mówi zastępca burmistrza Śmigla.

Warto nadmienić, że podczas przenoszenia kasy przebudowano także hol Urzędu, by spełniał wymogi ustawy o dostępności osób ze szczególnymi potrzebami. Kasa posiada obniżony blat, dostosowany do osób poruszających się na wózkach. Poprzez przesunięcie drzwi automatycznych powiększono przestrzeń holu, by zapewnić większy komfort osobom o ograniczonej sprawności ruchowej i zaaranżowano otoczenie w sposób przyjazny dla osób z zaburzeniami integracji sensorycznej.

W roku 2021 planowane jest dalsze dostosowanie Urzędu do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami, w tym poprzez zastosowanie infrastruktury poziomej i pionowej dla osób z ograniczoną sprawnością wzroku i słuchu.

 MM

 

Hol i kasa Urzędu Miejskiego Śmigla
Hol i kasa Urzędu Miejskiego Śmigla
Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych