fb Wirtualny spacer
07 stycznia 2018

Kolędowali z "Pectusem"

Śmigielskie Kolędowanie z zespołem "Pectus" odbyło się w Święto Trzech Króli w Śmiglu.

Muzycy zaprezentowali się w kościele pw. Św. Stanisława Kostki w Śmiglu w programie kolędowym. Zainteresowanie zakupem biletów było tak duże, że umowę podpisano na realizację dwóch koncertów, które łącznie obejrzało 1100 osób.

Koncerty braci Szczepaników mają wyjątkową atmosferę, którą co roku w okresie świąt Bożego Narodzenia doceniają stacje telewizyjne, transmitując je na swoich antenach. Również w Śmiglu wszystkim udzielił się świąteczny klimat, a kolędy śpiewane były także przez publiczność. Wspólny śpiew towarzyszył szczególnie pierwszemu z koncertów, który rozpoczął Zespół Pieśni i Tańca "Żeńcy Wielkopolscy".

Śmigielskie Kolędowanie odbyło się po raz trzeci. W pierwszej edycji w Śmiglu gościł Tercet Egzotyczny, a w minionym roku zespół Golec uOrkiestra. Wydarzenie realizowane jest wspólnie ze Stowarzyszeniem "Oliwskie Słoneczko" z Lubinia i ma charakter charytatywny. Nie inaczej było tym razem - pieniądze z koncertów zespołu "Pectus" przeznaczone zostaną na zimowisko dla dzieci z biednych rodzin oraz na leczenie 10-letniej Zosi ze Śmigla, zmagającej się z nowotworem.

Gmina Śmigiel dziękuje księdzu proboszczowi Tadeuszowi Fołczyńskiemu za udostępnienie kościoła, Centrum Kultury w Śmiglu, Stowarzyszeniu "Oliwskie Słoneczko", firmie "Event Fabryka" oraz jednostkom OSP ze Śmigla i Czacza za wsparcie organizacyjne, Zakładowi Elektroinstalacyjnemu "Piechel" za dostarczenie energii elektrycznej oraz Zespołowi Pieśni i Tańca "Żeńcy Wielkopolscy" za uświetnienie wydarzenia.

MM

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych