fb Wirtualny spacer
13 stycznia 2019

Kolędowanie z Anią Wyszkoni

Śmigielskie Kolędowanie z Anią Wyszkoni i jej zespołem odbyło się w sobotę 12 stycznia w kościele pw. Św. Stanisława Kostki w Śmiglu. Artystka zaprezentowała zarówno repertuar kolędowy jak i kilka własnych utworów. Wydarzenie obejrzało ponad 600 osób.

Był to czwarty koncert z cyklu "Śmigielskie Kolędowanie z Gwiazdami". W pierwszej edycji w Śmiglu gościł Tercet Egzotyczny, następnie Golec uOrkiestra i w ubiegłym roku zespół Pectus. Koncerty to wspólna inicjatywa burmistrz Śmigla oraz Stowarzyszenia "Oliwskie Słoneczko" z Lubinia. Mają charakter charytatywny. Nie inaczej było tym razem - pieniądze z sobotniego koncertu przeznaczone zostaną na zimowisko dla dzieci z biednych rodzin oraz na leczenie Iwony - mieszkanki gminy Śmigiel zmagającej się z nowotworem.

Organizatorzy dziękują księdzu proboszczowi Tadeuszowi Fołczyńskiemu za udostępnienie kościoła oraz Centrum Kultury w Śmiglu, firmie Agregaty S.A. z Wilkowic, panu Bartoszowi Czarneckiemu oraz jednostce OSP ze Śmigla za wsparcie organizacyjne.

 

MM

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych