fb Wirtualny spacer
12 marca 2018

Kowalski Recycling mistrzem

Zwycięstwem drużyny Kowalski Recycling Nietążkowo zakończył się finał Wielkopolskiej Zimowej Spartakiady LZS w piłce halowej, który odbył się 4 marca br. w hali sportowej w Wolsztynie. Droga do finału prowadziła poprzez zdobycie mistrzostwa Powiatu Kościańskiego.

Eliminacje w grach zespołowych odbywały się od 24 oraz 25 lutego w czterech rejonach z udziałem 15 powiatów. Do finału w piłce nożnej awansowały powiaty: wągrowiecki, pleszewski, krotoszyński i kościański. Ten ostatni z kompletem zwycięstw reprezentował Kowalski Recycling Nietążkowo. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym. W wyniku losowania w drodze do finału Kowalski zagrał z drużyną z Wągrowca, pokonując ich 4:0. Drugi mecz półfinałowy  grały zespoły z Pleszewa oraz Krotoszyna. Spotkanie było bardzo wyrównane i zakończyło się remisem 2:2. O przepustkę do finału zadecydowały rzuty karne, które wygrała drużyna z Pleszewa.

W meczu finałowym Kowalski Recycling rozgromił przeciwnika wynikiem 5:1. Tytuł Mistrza Wielkopolskiej Spartakiady LZS  w roku 2018 trafił ponownie do  Nietążkowa. Od 2010 roku Kowalski został mistrzem aż czterokrotnie.

Zespół zagrał w składzie: Artur Nowicki, Norbert Karolewicz, Kamil Kowalski, Krzysztof Peszel, Miłosz Grzelak, Paweł Maćkowiak, Tomasz Bajsztok, Łukasz Biały, Jacek Żak, Maciej Czarnecki oraz Sławomir Kowalski.

fot. Kowalski Recycling

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych