fb Wirtualny spacer
04 maja 2017

Książki dla dzieci z Czortkowa

Przed kilkoma dniami zakończyła się zbiórka książek dla biblioteki przy polskiej szkole w Czortkowie na Ukrainie. W ramach akcji w gminie Śmigiel zebrano 1200 woluminów: książek i książeczek o różnorakiej tematyce dla dzieci i młodzieży, w tym bajki, baśnie, książki przygodowe, historyczne oraz lektury. Poza książkami zebrano także płyty DVD, kasety VHS i maskotki. Wszystkie dary trafiły do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich we Wrocławiu, a stamtąd wraz z innymi darami wyruszyły do biblioteki w Czortkowie. Obecnie na ukraińskim Podolu mieszka około 30 tysięcy Polaków, dlatego taki rodzaj pomocy ma dla nich wielkie znaczenie. Tamtejsze środowiska polonijne skupione m.in. przy polskich szkołach wykazują chęć nawiązania współpracy z różnymi organizacjami w Polsce m.in. z samorządami.

Śmigielska zbiórka zakończyła się dużym sukcesem. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla wszystkich darczyńców i wyrażają nadzieję, że nie jest to ostatnia akcja i przy kolejnej organizowanej wraz ze Stowarzyszeniem Dziennikarzy Polskich śmigielanie wezmą aktywny udział, gdyż potrzeby tamtejszej społeczności są bardzo duże.

Organizatorami akcji w gminie byli: Agnieszka Tomowiak, Włodzimierz Drótkowski, Michał Skrzypczak, Bernard Jagodzik i Centrum Kultury w Śmiglu.

M.S.

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych