fb Wirtualny spacer
06 października 2016

Łamańce językowe i kalambury

W Zespole Szkół w Starym Bojanowie 30 września 2016 r. odbyła się druga edycja gminnego konkursu angielsko-niemieckiego „English? Deutsch? – żaden problem!”.

W tegorocznej rywalizacji wzięły udział drużyny z gimnazjów w Czaczu, Starym Bojanowie, Bronikowie i Śmiglu. Reprezentanci tych szkół brali udział w konkursie po raz pierwszy. Każda z drużyn składała się z przedstawicieli klasy pierwszej, drugiej i trzeciej gimnazjum. Po raz kolejny przewodniczącą jury była Justyna Kokocińska - metodyk z Leszna, która przyjęła zaproszenie organizatorów. Honorowy patronat nad imprezą objął Wiesław Kasperski - przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla, który ufundował puchar i nagrody dla zwycięzców.

Uczestnicy rywalizowali w sześciu konkurencjach, m.in. w układaniu puzzli z charakterystycznym obiektem z kraju anglo- lub niemieckojęzycznego, wymawianiu „łamańców językowych”, scenkach językowych oraz kalamburach.

Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna CHARMING GIRLS ze Starego Bojanowa. Kolejne miejsca zajęły drużyny z Czacza (CUMPLE), Bronikowa (BRONIKOWO RULEZ)  i Śmigla (BURNING CHICKENS).

 IWS

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych