24 listopada 2022

Listopadowe sukcesy tenisistów

13 listopada 2022 r. w Lubaszu odbył się II turniej Grand Prix Wielkopolski Seniorek i Seniorów.

W zawodach wzięło udział 7 przedstawicieli KS Polonia Śmigiel: Katarzyna Nowak, Weronika Trybuła, Julia Borowska, Zuzanna Wieczorek, Filip Stypka, Michał Kaźmierczak oraz Miłosz Kmieciak.

Fantastycznie zagrał 14 letni Michał, który wśród I ligowych zawodników wystąpił w finale, i ostatecznie zajął 2 lokatę. W TOP 10 zameldowała się także Kasia, która zajęła 9 miejsce.

Tydzień później w Poznaniu odbył się II turniej Grand Prix Wielkopolski Żaczek i Żaków.

Wśród 58 startujących było 5 reprezentantów Polonii: Lena Skałecka, Michalina Stanisławski, Wojciech Kreuschner, Igor Borowski oraz Tymoteusz Wieczorek.

Najlepszy wynik osiągnął Igor, który zajął 3 miejsce. Na 5 miejscach uplasowali się Lena i Tymoteusz. Z dobrej strony zaprezentowała się debiutantka Michalina, która odniosła premierowe zwycięstwa w rywalizacji z koleżankami z całej wielkopolski. W podobnej sytuacji był Wojtek, jego pierwszy start wśród żaków również zakończył się kilkoma zwycięstwami.

W Grand Prix Żaków i Żaczek wysokie miejsce wywalczyła także reprezentantka GLKS Orlęta Czacz - Lena Adamczak pokonując wszystkie rywalki i tym samym uzyskując bezpośredni awans do II Grand Prix Polski w Mławie.

W turnieju z czackiego klubu zagrały także: Gabriela Marcinkowska, która uplasowała się na 6 miejscu oraz jej siostra Maria.