fb Wirtualny spacer
20 maja 2016

Lotna premia w Śmiglu

Przez gminę Śmigiel 19 maja br. przemknął peleton XXIV Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Bałtyk-Karkonosze Tour. Jest to drugi co do wielkości w Polsce, zaraz po Tour de Pologne, wyścig kolarski. W tej edycji wzięło w nim udział ponad 150 kolarzy  z wielu krajów. Trasa składa się z sześciu etapów, których łączna długość wynosi 760 km. Lotna premia w Śmiglu była częścią drugiego etapu: Kościan – Opalenica, liczącego 176,8 km. Kolarzy podczas lotnej premii oklaskiwali mieszkańcy Śmigla wśród których była również burmistrz Małgorzata Adamczak.

Organizatorem wyścigu jest Towarzystwo Kolarskie „Karkonosze Tour” w Jeleniej Górze. Samorządy, przez które przebiega trasa wyścigu, w tym gmina Śmigiel włączyły się w jego organizację.

Trasę wyścigu zabezpieczała policja, jednostki OSP z terenu gminy Śmigiel, Straż Miejska, oraz pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Organizacją imprezy zajął się także Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu, Centrum Kultury w Śmiglu oraz pracownicy Urzędu Miejskiego Śmigla.

AKA

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych