fb Wirtualny spacer
02 maja 2019

Łukasz Hałupka zwycięzcą memoriału

Miłośnicy konnych zaprzęgów spotkali się 1 maja na XVI Włościańskich Zawodach w Powożeniu Zaprzęgami Memoriał Ireneusza Maślińskiego.

Corocznie organizatorem głównym imprezy jest Stowarzyszenie Sportowe Pegaz, współorganizatorami natomiast są: Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu, Centrum Kultury w Śmiglu, OSP Śmigiel przy współudziale Urzędu Miejskiego w Śmiglu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Starostwa Powiatowego w Kościanie.

Zawody odbyły się na miejskim hipodromie, a poprzedziła je tradycyjnie parada zaprzęgów ulicami miasta.

Konkurencje przeprowadzone zostały w 4 kategoriach: konie w zaprzęgu pojedynczym i parokonnym oraz kucy w zaprzęgu pojedynczym i parokonnym. Na ostateczny wynik miała wpływ szybkość oraz precyzja jazdy. Na parkurze czekało na zawodników kilkanaście przeszkód, w tym jedna wodna, która jak co roku okazywała się tą najtrudniejszą. Atrakcją zawodów był pokaz akrobacji konnych w wykonaniu Apolinarski Group.

W zaprzęgach parokonnych koni dużych najlepszy czas uzyskał Łukasz Hałupka z Emilem Frankowskim jako luzakiem. Drugie miejsce zajął Radosław Nadolny, a trzecie Adam Łacinnik.

W kategorii zaprzęgów pojedynczych koni pierwsze miejsce wywalczyła Amanda Andrys z Łukaszem Hałupką jako luzakiem. Na drugim miejscu uplasowała się Daria Jastrzębska, a na trzecim Emil Frankowski.

Wśród zaprzęgów parokonnych kucy najlepiej spisała się Dominika Rimke, którą wspierała Karolina Rimke. Za nią uplasowali się kolejno Jarosław Bartkowiak i Sebastian Cichocki.

W konkurencji kucy w zaprzęgach pojedynczych najszybszy okazał się zaprzęg powożony przez Aleksandra Wajsa z Tomaszem Wajs jako luzakiem. Drugi czas uzyskała Sandra Ignasiak, a na miejscu trzecim uplasował się Bartosz Klupś.

Do biegu memoriałowego przystąpili zdobywcy trzech pierwszych miejsc w kategorii zaprzęgów parokonnych koni dużych. Puchar Przechodni im. dr. Ireneusza Maślińskiego wywalczył Łukasz Hałupka, który również otrzymał puchar dla właściciela najpiękniejszego zaprzęgu.

Na śmigielskim hipodromie gościły, jak co roku, zaprzęgi reprezentujące Fundację Stworzenia Pana Smolenia.

Patronat medialny nad imprezą objęli: Witryna Śmigielska, Gazeta Kościańska, Radio Elka oraz Telewizja Leszno.

Organizatorzy dziękują za pomoc strażakom OSP, Młodzieżowej Orkiestrze Dętej, ZPiT Żeńcy Wielkopolscy, harcerzom, firmie KAMA Kamili i Jacka Maślankiewiczów oraz wszystkim osobom i instytucjom, które włączyły się w organizację imprezy.

OKFiR

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych