fb Wirtualny spacer
12 października 2021

Małgorzata Glinka odwiedziła Śmigiel

Piknik Zdrowia 2021 z Małgorzatą Glinką odbył się w sobotę 9 października. Wszystkie atrakcje odbyły się na obiektach Ośrodku Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu oraz amfiteatrze przy Centrum Kultury.

Gościem specjalnym tego przedsięwzięcia była polska siatkarka Małgorzata Glinka – Mogentale, wielokrotna reprezentantka Polski, założycielka przedsięwzięcia „Glinka Academy”, która zrzesza 16 klubów siatkarskich z całej Polski. Jednym z nich jest UKS Śmigiel, który był głównym organizatorem pikniku. Współorganizatorami imprezy byli: Urząd Miejski Śmigla, Przedszkole w Śmiglu, Szkoła Podstawowa w Śmiglu, Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Śmiglu oraz Centrum Kultury w Śmiglu.

W pikniku wzięło udział blisko 160 dzieci i ich rodzice. Jako, że był to festyn zdrowia, wszystkie atrakcje miały charakter sportowy. Odbyły się biegi dla dzieci w kategoriach wiekowych 2010 – 2014, joga, marsz nordic walking oraz można było spróbować swoich sił na ławeczce wyciskając sztangę. Gościnnie na imprezie pojawiła się również Marina Laikina, półfinalistka 10 edycji programu „Mam talent” oraz Spiderman ze swoją ekipą z Gumowej Akademii. Wszystkie dzieci mogły w dowolnej ilości korzystać z zamków dmuchanych: zjeżdżalnie, kule grozy, piłkarzyki i inne. Każde dziecko uczestniczące w rywalizacji sportowej otrzymało medal, koszulkę okolicznościową, i drożdżówkę.

Jednocześnie w ramach Gminnego Dnia Przedszkolaka na boisku „Orlik” odbyły się wyścigi na rowerkach biegowych dla dzieci przedszkolnych. Każde dziecko otrzymało medal i rogalika.

Piknik oprócz promocji zdrowia poprzez aktywne spędzanie czasu wolnego był również wydarzeniem poświęconym zbiórce pieniędzy na najdroższy lek świata dla malutkiej Marysi z Brenna.

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych