fb Wirtualny spacer
28 kwietnia 2015

Matematyczne łamigłówki

W Zespole Szkół w Starym Bojanowie 24 kwietnia 2015 r. odbył się XII Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klasy szóstej szkół podstawowych Gminy Śmigiel. Konkurs, który jest efektem współpracy nauczycielek matematyki: Anny Dybskiej i Bernadety Bojek,  na stałe wpisał się w kalendarz.

Do zmagań przystąpiły wszystkie placówki oświatowe z gminy. Pierwszy, szkolny etap wyłonił 14 finalistów, którzy zmierzyli się z zadaniami z zakresu ułamków, procentów i geometrii.

Uroczysty patronat nad konkursem objął Wiesław Kasperski - Przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla, który był również fundatorem nagród dla trzech pierwszych finalistów oraz pucharu dla szkoły, której przedstawiciele zdobyli łącznie największą liczbę punktów.  

Uczestnicy konkursu udowodnili, że matematykę można lubić, a każde zadanie da się rozwiązać.

Ostatecznie, w klasyfikacji indywidualnej, pierwsze miejsce zajęła Paulina Frąckowiak ze szkoły w Bronikowie. Miejsce drugie wywalczyła Marietta Kasperek ze szkoły w Starym Bojanowie, a trzecie Daniel Skoracki ze szkoły w Czaczu. Drużynowo najlepsi byli gospodarze, reprezentanci szkoły w Starym Bojanowie, do których drugi rok z rzędu powędrował puchar. W skład drużyny weszli: Marietta Kasperek, Aleksandra Biała i Patryk Stachowiak,

Nagrody uczestnikom konkursu wręczył Wiesław Kasperski - Przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek ufundowany przez sponsorów.

Podczas przerwy, w której komisja konkursowa sprawdzała prace, uczestnicy konkursu pojechali na krajoznawczą wycieczkę do Jeziorek. Sponsorem wyjazdu była Rada Rodziców Zespołu Szkół w Starym Bojanowie.

Organizatorki XII Gminnego Konkursu Matematycznego: Anna Dybska, Aurelia Turek i Irena Drzewiecka wszystkim fundatorom nagród składają serdeczne podziękowania.

AD

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych