07 czerwca 2022

Medale Zuzi na Mistrzostwach Polski

W pierwszy weekend czerwca br. w Olkuszu odbyły się Mistrzostwa Polski Żaczek i Żaków. Wśród 128 zawodników i zawodniczek wystartowała Zuzanna Wieczorek - zawodniczka KS Polonia Śmigiel.

Zuzia swoje sobotnie indywidualne pojedynki rozpoczęła z dużym przytupem, wygrywając 3 kolejne partie bez straty seta. Meldując się tym samym w czołowej 8 turnieju. W meczu o medal na śmigielską zawodniczkę czekała rewelacja turnieju, jednak Zuzia, nie bez problemów, pokonała rywalkę 3:1. W meczu półfinałowym zawodniczka Polonii musiała uznać wyższość późniejszej mistrzyni ulegając jej 1:3. Indywidualnie Zuzanna zdobyła ostatecznie brązowy medal.

W grze podwójnej śmigielska tenisistka walczyła  razem z Aleksandrą Nawrocką z Ostrowskiej Akademii Tenisa Stołowego, tenis stołowy Ostrów Wielkopolski.

Dziewczyny stworzyły zgrany, uzupełniający się duet który dotarł aż do finału.

W finale dziewczyny niestety uległy rywalkom, jednak wywalczone srebro na MP to olbrzymi sukces.