28 września 2016

Memoriał Kazimierza Maślaka

W sali wiejskiej w Czaczu 24 września 2016 r. odbyły się Otwarte Mistrzostwa Śmigla w Tenisie Stołowym - Drugi Memoriał Kazimierza Maślaka.

Zawody przeprowadzono w kategorii kobiet i mężczyzn. Łącznie wystartowało 33 zawodników w wieku od 6 do 70 lat. Puchary otrzymali uczestnicy, którzy uplasowali się w pierwszej ósemce.

W kategorii kobiet zwyciężyła Joanna Maślak, drugie miejsce zajęła Alicja Maślak, trzecie Paula Skrzypczak czwarte Katarzyna Nowak, piąte Julia Wawrzyniak, szóste Weronika Świniarska, siódme Wiktoria Łakoma, ósme Weronika Trybuła.

W kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zajął Filip Ludwiczak, drugie Franciszek Jaroszyński, trzecie Michał Żak, czwarte Dawid Gbiorczyk, piąte Bartosz Ludwiczak, szóste Eryk Grochowy, siódme Jakub Heese, ósme Patryk Kanikowski.

Najmłodsi zawodniczy otrzymali nagrody rzeczowe, byli nimi: Patrycja Myszuk lat 6 i Dawid Wieczorek lat 8. Wszyscy uczestniczy  otrzymali poczęstunek słodycze oraz napoje.

Organizatorem mistrzostw był GLKS Orlęta Czacz, który na przeprowadzenie imprezy otrzymał wsparcie z budżetu gminy Śmigiel.

W tym roku przypada 40-lecie reaktywacji tenisa stołowego na ziemi śmigielskiej oraz 20-lecie klubu GLKS Orlęta Czacz. Oficjalne zakończenie obchodów czacki klub zaplanował na miesiąc listopad.