fb
15 maja 2019

Międzyprzedszkolna olimpiada

W związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Przedszkolu w Śmiglu odbyła się olimpiada wiedzy patriotycznej. Jej celem było kształtowanie poczucia tożsamości narodowej, rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań dzieci historią, kulturą i tradycją własnego kraju, popularyzowanie wiedzy o Polsce, oraz znajomość symboli narodowych i lokalnych.

W olimpiadzie wzięły udział dzieci z śmigielskiego przedszkola oraz z przedszkola w Starym Bojanowie. Przedszkole ze Śmigla reprezentowali: Miłosz Karolczak, Ewelina Drgas, Maja Skrzydlewska, Lena Skałecka i Oliwier Łączny tworząc drużynę "Białych". Dzieci ze Starego Bojanowa tworzyły drużynę "Czerwonych", a jej uczestnikami byli Alicja Szymańska, Małgorzata Włodarczyk, Jan Nowaczyk, Zuzanna Kamieniarz, Nadia Lurc. Olimpiada rozpoczęła się od wspólnego zaśpiewania piosenki "Jesteśmy Polką i Polakiem". Następnie drużyny zmierzyły się z 12 pytaniami dotyczącymi wiedzy na temat ojczystego kraju. Dzieci układały godło z puzzli, rozpoznawały hymn naszego kraju, segregowały ilustracje przedstawiające charakterystyczne miejsca, budowle, pomniki Polski, odpowiadały też na pytania dotyczące flagi, hymnu oraz położenia na mapie. Obie drużyny wykazały się wyrównanym poziomem wiedzy o naszej Ojczyźnie. Zawodnikom dzielnie kibicowały dzieci z widowni wyposażone w białe i czerwone pompony.

Organizatorkami olimpiady były Kamila Stam, Danuta Gbiorczyk i Ewa Nowak. Dzieci z Przedszkola w Starym Bojanowie do olimpiady przygotowała Karolina Domagała. Przedszkolaki ze Śmigla przygotowały Paulina Ratajczak i Elżbieta Kiąca.

Wszyscy zawodnicy otrzymali książki "Siedem cudów Polski”, a przedszkola pamiątkowe dyplomy.

Gratulacje dzieciom złożyła dyrektor przedszkola Kamila Grocka.

D.Gbiorczyk, K.Stam

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych