fb Wirtualny spacer
15 maja 2019

Międzyprzedszkolna olimpiada

W związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Przedszkolu w Śmiglu odbyła się olimpiada wiedzy patriotycznej. Jej celem było kształtowanie poczucia tożsamości narodowej, rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań dzieci historią, kulturą i tradycją własnego kraju, popularyzowanie wiedzy o Polsce, oraz znajomość symboli narodowych i lokalnych.

W olimpiadzie wzięły udział dzieci z śmigielskiego przedszkola oraz z przedszkola w Starym Bojanowie. Przedszkole ze Śmigla reprezentowali: Miłosz Karolczak, Ewelina Drgas, Maja Skrzydlewska, Lena Skałecka i Oliwier Łączny tworząc drużynę "Białych". Dzieci ze Starego Bojanowa tworzyły drużynę "Czerwonych", a jej uczestnikami byli Alicja Szymańska, Małgorzata Włodarczyk, Jan Nowaczyk, Zuzanna Kamieniarz, Nadia Lurc. Olimpiada rozpoczęła się od wspólnego zaśpiewania piosenki "Jesteśmy Polką i Polakiem". Następnie drużyny zmierzyły się z 12 pytaniami dotyczącymi wiedzy na temat ojczystego kraju. Dzieci układały godło z puzzli, rozpoznawały hymn naszego kraju, segregowały ilustracje przedstawiające charakterystyczne miejsca, budowle, pomniki Polski, odpowiadały też na pytania dotyczące flagi, hymnu oraz położenia na mapie. Obie drużyny wykazały się wyrównanym poziomem wiedzy o naszej Ojczyźnie. Zawodnikom dzielnie kibicowały dzieci z widowni wyposażone w białe i czerwone pompony.

Organizatorkami olimpiady były Kamila Stam, Danuta Gbiorczyk i Ewa Nowak. Dzieci z Przedszkola w Starym Bojanowie do olimpiady przygotowała Karolina Domagała. Przedszkolaki ze Śmigla przygotowały Paulina Ratajczak i Elżbieta Kiąca.

Wszyscy zawodnicy otrzymali książki "Siedem cudów Polski”, a przedszkola pamiątkowe dyplomy.

Gratulacje dzieciom złożyła dyrektor przedszkola Kamila Grocka.

D.Gbiorczyk, K.Stam

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych