fb
11 kwietnia 2019

Mistrzynie ze Śmigla

Drużyna siatkarek ze Szkoły Podstawowej w Śmiglu została Mistrzem Wielkopolski w Minisiatkówce Dziewcząt. Siatkarki stanęły do rywalizacji w finałach wojewódzkich w minisiatkówce i siatkówce dziewcząt. Zawody odbyły się 4 kwietnia, w Kostrzynie k. Poznania. Do rywalizacji przystąpiło 8 najlepszych ekip ze szkół podstawowych z województwa wielkopolskiego.

Jednym z faworytów do zwycięstwa była reprezentacja SP Śmigiel. Dziewczyny poradziły sobie z presją i po zrewanżowaniu się za ubiegłoroczny finał pokonały w finale SP 15 Poznań zdobywając tytuł Mistrzyń Wielkopolski. Zwycięstwo dało im awans na Mistrzostwa Polski, które odbędą się w maju Głuchołazach.

Dziewczęta, trenowane przez Ryszarda Primela, zagrały w składzie: Zofia Świdzińska (kapitan), Zuzanna Borowska, Julia Wieczorek, Rozalia Kamieniarz, Natalia Primel, Maja Kaminiarz, Raisa Zdziabek, Aleksandra Jakubiak, Julia Ranka, Maria Franek, Martyna Czaińska oraz Martyna Markowiak.

Tego samego dnia, o rok starsze koleżanki, pojechały do Przygodzic na półfinał wojewódzki. Osłabiony kontuzjami zespół, mimo ambitnej walki, nie zdołał awansować do finałowej czwórki i w klasyfikacji końcowej, w województwie śmigielska szkoła zajęła miejsca 7-8. Warto dodać, że dziewczyny grały z zawodniczkami o rok i dwa lata starszymi od siebie.

Zespół, pod opieką Danuty Strzelczyk, zagrał w składzie: Wiktoria Stachowiak (kapitan), Weronika Szuster, Wiktoria Lemańska, Weronika Furmaniak, Otylia Sworacka, Oliwia Szlafka, Martyna Sobierajska, Martyna Szczepanik oraz Maja Woś.

AKA

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych