fb Wirtualny spacer
30 listopada 2015

Nagroda za wernisaż szkolnych i lokalnych artystów

Dyrektor Gimnazjum im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu Wanda Judek oraz nauczycielka Monika Włoch i uczennice klasy III: Katarzyna Pieśniak i Anna Zając uczestniczyły w gali podsumowującej szóstą edycję konkursu „Otwarta Szkoła”.

Konkurs wspiera współpracę pomiędzy szkołami, a organizacjami pozarządowymi, przede wszystkim z małych miejscowości. Jego celem jest promowanie modelu szkoły, która w swoich działaniach wychowawczych i edukacyjnych dąży do kształtowania w uczniach otwartej i prospołecznej postawy oraz wspiera ich aktywność obywatelską i umiejętność pracy zespołowej. Podczas uroczystości, która odbyła się 16 listopada 2015 r. w gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie, wręczono nagrody szkołom i organizacjom, które znalazły się w grupie 10 wyróżnionych przedsięwzięć. Pani dyrektor wraz z gimnazjalistkami odebrała z rąk wiceministra Tadeusza Sławeckiego podziękowania i tablet za projekt „Wernisaż szkolnych i lokalnych artystów”, który był realizowany przez Szkolny Klub Wolontariusza pod kierunkiem Izabelli Szablewskiej we współpracy z Fundacją "Centrum Edukacji Obywatelskiej" z Warszawy. Na zakończenie uczestnicy gali wysłuchali prelekcji na temat nieszablonowych rozwiązań w wolontariacie szkolnym.

Wyróżnienie projektu jest dla śmigielskiego gimnazjum, wolontariuszy, opiekuna klubu Izabelli Szablewskiej nagrodą za wytrwałą pracę i jednocześnie motywacją do podejmowania kolejnych inicjatyw na rzecz społeczności lokalnej.

                                                                                                                                       Gimnazjum w Śmiglu

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych