fb Wirtualny spacer
22 stycznia 2019

Noworoczne spotkanie Osiedla nr 2

Jak co roku w styczniu Zarząd  Osiedla  nr 2 w Śmiglu zorganizował spotkanie noworoczne dla seniorów i osób samotnych. Mieszkańcy spotkali się 20 stycznia w Restauracji „Marta”. Imprezę poprzedziła okolicznościowa Msza św. w kościele pw. św. Stanisława Kostki w intencji zaproszonych seniorów i osób samotnych.

Wśród gości byli, m.in. ksiądz kanonik Tadeusz Fołczyński, Ewa Mituła - zastępca skarbnika  Śmigla, która reprezentowała burmistrz Śmigla, Witold Omieczyński – współautor, obok Huberta Zbierskiego, najnowszej książki wydanej nakładem Urzędu Miejskiego Śmigla pt. "Powstanie Wielkopolskie 1918 -1919  na Ziemi Śmigielskiej".

Po wspólnym obiedzie odbyła się prelekcja, którą wygłosił Witold Omieczyński podczas której przedstawił historię Powstania Wielkopolskiego w naszym regionie, nawiązując do wydanej książki z okazji 100. rocznicy wymarszu Kompanii Śmigielskiej do Powstania Wielkopolskiego. Uczestnicy spotkania mieli okazję nabyć książkę z podpisem autora i okolicznościową pieczątką.  

Noworocznemu spotkaniu towarzyszył tradycyjnie koncert kolęd w wykonaniu członków Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Śmiglu przy akompaniamencie kapelmistrza Piotra Błaszkowskiego. Część artystyczną uzupełniła też biesiadna muzyka akordeonowa w wykonaniu Piotra Majera, który zachęcił zebranych do wspólnego śpiewu. Po części artystycznej przyszedł czas na kawę i ciasto. Zebrani mieli wówczas okazję poznać nowego  dzielnicowego Osiedla nr 2 – sierżanta sztabowego Marcina Frąckowiaka.  Wśród przybyłych seniorów było też troje najstarszych mieszkańców osiedla, Panie Stankowiak i Schulz oraz Pan Majorek.  

tekst i foto - W.Adamczewski

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych