fb Wirtualny spacer
13 września 2019

O bezpieczeństwie dla seniorów - bezpłatne spotkanie

W dniu 24.09.2019r. w Centrum Kultury w Śmiglu (wejście od strony placu zabaw) w godz. od 9.00-11.00 odbędzie się spotkanie edukacyjne, dedykowane dla seniorów w ramach projektu „Enea dla pokoleń. Wspólnie o bezpieczeństwie’’.

Pierwsza część spotkania będzie prowadzona przez dziennikarza Radia Poznań – Jerzego Piasnego i  będzie dotyczyła spraw konsumenckich oraz tego, jak nie dać się oszukać np. na wnuczka. Druga część poświęcona zostanie bezpieczeństwu pożarowemu i poprowadzą ją strażacy. Trzecia to warsztaty z udzielania pierwszej pomocy, prowadzona będzie przez ratownika medycznego.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Organizatorzy dla uczestników  spotkania zapewniają kawę, herbatę, ciasto oraz materiały w postaci poradnika i drobnych gadżetów. Przeprowadzony zostanie także quiz wiedzy, w którym nagrodami do wygrania będą czujniki czadu ( 5 sztuk).

Zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy.

Spotkanie odbędzie się w Klubie Seniora TĘCZA i będzie dobrą okazją do poznania oferty Klubu.

 

Organizatorami projektu „Enea dla pokoleń. Wspólnie o bezpieczeństwie” są Fundacja Enea, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu oraz Stowarzyszenie My50+. Honorowy patronat objęli Wojewodowie: Wielkopolski, Lubuski i Zachodniopomorski, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, Minister Pracy i Polityki Społecznej.

 

Barbara Kuderska

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Śmiglu

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych