fb Wirtualny spacer
20 grudnia 2018

O pasji do biegania po schodach

Marek Wieczorek ze Śmigla podjął się kolejnych wyzwań w bieganiu po schodach. O jego pasji pisaliśmy już w artykule „Marek biega po schodach”.

28 października śmigielanin wziął udział w IV Biegu po schodach Collegium Altum w Poznaniu, w którym pokonał 19 pięter z 372 schodami, zajmując w kategorii open 10 miejsce. W kategorii strażaków PSP i OSP zajął miejsce 5 z czasem 1 minuta 42 sekundy poprawiając ubiegłoroczny wynik o 10 sekund.

1 grudnia Marek pojechał na zawody Star Challange - pierwszy na Pomorzu bieg po schodach w budynku Olivia Business Centre w Gdańsku. W budynku o wysokości 165 metrów, zawodnicy mieli do pokonania 723 stopnie. Marek wziął udział w biegu STAR SPRINT na 34 piętro, w którym zajął 16 miejsce. – Jest to dla mnie bardzo satysfakcjonujące, gdyż w czołówce znaleźli się zawodnicy młodsi ode mnie, a troszkę straciłem na 30 piętrze źle rozkładając swoje siły. – podsumowuje swój wynik Marek.  W ramach tych zawodów  był też Bieg star ultra, czyli 3 razy po 34 piętra dla uczczenia 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Brało w nim udział 250 zawodników, w tym 200, którzy biegli w biegu sprinterskim. Czas osiągnięty przez Marka to 5 minut i 13 sekund. Dodatkowym atutem zawodów był też ich charytatywny charakter; każde pokonanie piętra przez biegacza to 1 zł na dom dziecka. Ostatecznie uzbierano 10 000 zł.

Marek Wieczorek szykuje się już na kolejne dwa biegi, które odbędą się 19 stycznia w Katowicach. Pierwszy odbędzie się w 33. piętrowym budynku Altus Cup, drugi to Bieg Dwóch Wież, z grupy biegów Pucharu Polski.

AKA, fot. z archiwum Marka Wieczorka

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych