24 września 2019

O sukcesach w nowym sezonie

21 września  w Krzyżu Wielkopolskim odbyło się I Grand Prix Wielkopolski Juniorek i Juniorów oraz I Grand Prix Wielkopolski Skrzatek i Skrzatów. W zawodach wzięło udział pięciu tenisistów Polonii, którym przewodził trener Tadeusz Kozłowski. Wśród skrzatek bezkonkurencyjna okazała się Zuzanna Wieczorek wygrywając zawody bez straty seta. Wśród juniorów 4 lokatę zajął Filip Ludwiczak.

Także 21 września w Kcyni odbył się Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego pod patronatem Ministerstwa Sportu i Rekreacji. Do Kcyni pojechała Kasia Nowak. Zawodniczka Polonii w premierowej grze uległa 1:3 faworytce do zwycięstwa w całym turnieju - Karolinie Hołdzie. W finale Kasia ponownie spotkała się z Karoliną Hołdą - aktualnie trzecią zawodniczką w rankingu ogólnopolskim i tym razem wygrała 3:2.

Dzień później, w niedzielę w Poznaniu odbyło się I Grand Prix Wielkopolski Młodziczek i Młodzików. W turnieju wzięło udział 7 zawodników Polonii. Ze startów zwolniona była, posiadająca limit imieniny, Katarzyna Nowak.

Wśród młodziczek aż 3 zawodniczki Polonii znalazły się w czołowej 6 turnieju. Weronika Trybuła zdobywając pierwsze miejsce uzyskała awans do Grand Prix Polski w Wałbrzychu. Miejsce drugie zajęła Julia Borowska, a szóste Ola Przybylska.