fb Wirtualny spacer
21 grudnia 2016

Podsumowanie roku sportowego połączone z jubileuszem

Sportowcy i działacze, 14 grudnia br. na zaproszenie Ośrodka Kultury Fizycznej i Rekreacji spotkali się aby podsumować działalność sportową klubów, sekcji i stowarzyszeń w mijającym roku ale również z okazji 15 - lecia OKFiR-u.

Na zaproszenie ośrodka na uroczystość przybyli również goście Małgorzata Adamczak - burmistrz Śmigla, Wiesław Kasperski - przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla, Marcin Jurga - zastępca burmistrz Śmigla, Artur Opas - dyrektor OSiR-u w Kościanie reprezentujący posła Wojciecha Ziemniaka oraz starostę kościańskiego, Andrzej Jankowski - pełnomocnik ds. sportu i turystyki gminy Czempiń, Lech Żak - przewodniczący komisji spraw społecznych Rady Miejskiej Śmigla oraz Eugeniusz Kurasiński dyrektor Centrum Kultury w Śmiglu.

Spotkanie prowadzili Elżbieta Wojtas i Paweł Kuleszewicz.

Organizatorzy zaprezentowali materiał o klubach i sekcjach zmontowany na podstawie nadesłanych przez kluby informacji.

Pamiątkowe patery za osiągnięte sukcesy otrzymali wyróżniający się zawodnicy motocrossowi:

Karolina Jankowiak – Mistrzyni Polski Strefy Zachodniej, Grzegorz Jankowiak – zdobywca drugiego miejsca w pucharze Polski oraz pierwszy wicemistrz w mistrzostwach Polski Strefy Zachodniej oraz Kamil Majorczyk - Wicemistrz strefy Polski Zachodniej w motocrossie  klasa MX1.

Kolejnym wyróżnionym był Marcin Jurga – zastępca Burmistrz Śmigla, który w 2016 roku otrzymał wyróżnienie „Pasjonat Sportowej Polski” za zawodową i społeczną działalność upowszechniania kultury fizycznej, przyznawane przez Klub Sportowa Polska.

Pamiątkowe statuetki i dyplomy otrzymywali także sportowcy i działacze wytypowani przez swoje kluby. Są to osoby dla których sport jest ważną częścią życia, dzięki którym nasza gmina może pochwalić się wieloma imprezami sportowymi i wieloma osiągnięciami.

Gościem specjalnym spotkania był Michał Jeliński polski wioślarz, wielokrotny mistrz Polski w wioślarstwie, a także m.in. czterokrotny mistrz świata w czwórce podwójnej i jednokrotny mistrz Europy w tej konkurencji. Trzykrotnie startował na letnich igrzyskach olimpijskich, a w Pekinie w 2008 roku obsada, w składzie której płynął Michał Jeliński, wywalczyła złoty medal.

Młodzi muzycy z Młodzieżowej Orkiestry Dętej zadbali o oprawę artystyczną spotkania.

Z okazji jubileuszu Ośrodka Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu wyświetlono krótki film prezentujący działalność ośrodka. Z tej też okazji kierownik OKFiR-u Zygmunt Ratajczak odebrał kwiaty i listy gratulacyjne. Nie zabrakło również urodzinowych tortów.

OKFiR

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych