fb Wirtualny spacer
04 czerwca 2019

Podwójne "Srebrne pasmo"

Chór "Harmonia" oraz Śmigielski Chór Dziecięco-Młodzieżowy w niedzielę 2 czerwca br. z sukcesami zaprezentowały się w Pałacu Sułkowskich we Włoszakowicach, gdzie odbyło się 44. Wielkopolskie Święto Pieśni i Muzyki, któremu towarzyszył Konkurs Chórów Regionu Wielkopolski Zachodniej Projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska 2019.

Zarówno ,,Harmonia” jak i chór dziecięco-młodzieżowy zdobyły Srebrne Pasmo. W kategorii dorosłych uczestniczyło 15 chórów amatorskich z Zachodniej Wielkopolski i Województwa Lubuskiego. Chórzyści ze Śmigla wykonali ,,Cześć Ci Polsko” Karola Kurpińskiego, ,,W Kadzidlańskim boru” Tadeusza Sygietyńskiego, pieśń Stanisława Moniuszki pt. ,,Kozak” oraz piosenkę z repertuaru Ireny Jarockiej ,,By coś zostało z tych dni” w opracowaniu na 4 głosy przygotowanym przez dyrygenta Piotra Majera.

Młodzież pod dyrekcją Emilii Ziegler rywalizowała z 9 chórami. Program konkursowy Śmigielskiego Chóru Dziecięco-Młodzieżowego będzie można usłyszeć na żywo już 15 czerwca o godz. 19:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Śmiglu.

 

MM
fot. K. Grocka, E. Ziegler

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych