fb
29 czerwca 2017

Porcelanowy Bieg Świętojański

Burmistrz Śmigla była inicjatorką I Porcelanowego Biegu Świętojańskiego w Śmiglu zorganizowanego wspólnie z firmą Porceline by Maxim oraz Szkolnym Schroniskiem Młodzieżowym i Ośrodkiem Kultury Fizycznej i Rekreacji. Impreza odbyła się nocą 24 czerwca. Na dwóch dystansach: 5 i 10 kilometrów wystartowało łącznie około 150 biegaczy. Na śmigielskie zmagania dotarli także przedstawiciele samorządu w Krzywiniu: burmistrz Jacek Nowak i jego zastępca Bartosz Kobus.

Na trasie biegu stanęli harcerze ze śmigielskiego hufca z pochodniami, a nad bezpieczeństwem uczestników czuwali strażacy OSP Śmigiel oraz policjanci.

Na dystansie 5 km pierwsze miejsce zajął Tomasz Musiał z Dąbcza. Drugie miejsce wywalczył Dominik Marcinkowski ze Śmigla, a trzecie Paweł Wałkiewicz z Leszna. W kategorii kobiet najszybsza była Sylwia Homska z Kościana. Druga na metę dotarła Natalia Czarnecka z Bukówca Górnego, a trzecia Małgorzata Tarczewska z Kościana.

Na dystansie 10 km na najwyższym miejscu na podium stanął Krzysztof Szymanowski z Kościana. Drugie miejsce zajął Damian Glapiak z Bucza, a trzecie Michał Kumolka z Leszna. Wśród kobiet najlepsza była Milena Tomaszyk z Wonieścia. Drugie miejsce zajęła Angelina Woyczyńska z Leszna, a trzecie Marta Zielińska z Leszna.

 

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych