fb Wirtualny spacer
12 lutego 2019

Program „Równać Szanse”

OSP w Nietążkowie realizuje projekt dla młodzieży działającej w ich środowisku.

Celem programu jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Chodzi o sytuację, w której młody człowiek z małej miejscowości potrafi samodzielnie i świadomie osiągać wyznaczone przez siebie cele myśląc perspektywicznie o własnej przyszłości. Ma bowiem takie samo prawo, jak jego rówieśnik z dużej aglomeracji, by spróbować odnieść sukces na miarę własnych możliwości oraz by jak najlepiej wykorzystać szanse, które przyniesie mu życie.

Autorką i koordynatorką projektu jest Ewelina Bukowska - członek OSP Nietążkowo. Projekt „Bo starszy czy młody do boju gotowy” powstał w podziękowaniu za zaangażowanie młodzieży w działania jednostki.

Projekt będzie realizowany od lutego do sierpnia i obejmuje szereg działań, w tym kurs z pierwszej pomocy przedmedycznej, wyjazdy do PSP czy obóz strażacki. - Więcej nie możemy zdradzać bowiem istotą tego projektu są działania młodych. Ich planowanie, organizacja, przyjmowanie sukcesów i porażek, umiejętności pracy przygotowawczej do dorosłego życia. – tłumaczy koordynatorka i pomysłodawczyni. Młodzież jest już po spotkaniu organizacyjnym, została utworzona docelowa grupa osób.

Projekt realizowany jest ze środków Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności wspierającej działania Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży, która jest patronem programu Równać Szanse oraz z własnych środków jednostki.

 

 

EB

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych