fb
09 lipca 2015

Projekt Chatka Puchatka dobiegł końca

Zakończył się projekt pt. Chatka Puchatka - realizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych INGA we współpracy z Zarządem Szkół i Placówek Oświatowych w Śmiglu, Szkołą Podstawową w Śmiglu i Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Śmiglu w ramach programu Na dobry początek Fundacji BGK im. J.K. Steczkowskiego.

Zajęcia odbywały się od stycznia do czerwca, raz w tygodniu i uczestniczyło w nich 25 dzieci z Gminy Śmigiel w wieku od 5 do 8 lat. Projekt miał na celu organizację zajęć edukacyjno–rozwojowych, edukację poprzez zabawę oraz zachęcenie rodziców do tworzenia lokalnych grup zabawowych. Zajęcia ogólnorozwojowe prowadziła Rozalia Klecha, językowe – Anna Nowicka, psychoedukacyjne, w tym również dla rodziców – Magdalena Kryś, zaś logopedyczne – Honorata Nowak. Zajęcia przebiegały w formie twórczych zabaw plastycznych, językowych, zagadek i eksperymentów z różnymi przedmiotami, przeplatanych krótkimi ćwiczeniami dramowo-ruchowymi.

W ramach projektu zorganizowano również wyjazdy do: WidziMisie we Włoszakowicach, Deli Parku w Trzebawiu oraz Zoo w Poznaniu. Podczas każdej wycieczki dzieciom i opiekunom: Rozalii Klecha, Monice Włoch o Izabelli Szablewskiej towarzyszyli zainteresowani rodzice i rodzeństwo uczestników projektu.

Uroczyste podsumowanie projektu w formie rodzinnego pikniku odbyło się 12 czerwca br. na placu zabaw w Koszanowie, który to udostępnił nieodpłatnie sołtys Piotr Wasielewski. Podczas pikniku dzieci i rodzice zaangażowani byli w liczne gry i zabawy min. ścieżkę edukacyjną podczas której należało wykonać 6 różnych zadań. Nie mogło też zabraknąć przeciągania liny - rodzice kontra wolontariusze ze śmigielskiego gimnazjum, którzy pomagali INDZE w organizacji rodzinnej uroczystości. Dla dzieci były słodkości i lody, dla rodziców kawa i słodki poczęstunek, a na koniec kiełbaska dla każdego. Uczestnikom projektu wręczono dyplomy oraz książeczki.

Organizator ma nadzieję, że przygotowane zajęcia były dla najmłodszych skarbnicą inspiracji, kreatywności i wiedzy, a zaplanowany program zajęć pozwolił rozwinąć u dzieci umiejętności poznawcze, psychofizyczne i społeczne.

Serdecznie podziękowania za pomoc i wsparcie w realizacji projektu organizator składa partnerom: Pani Barbarze Kuderskiej – Kierownikowi Ośrodka Pomocy Społecznej w Śmiglu, Panu Witoldowi Kulusowi – Kierownikowi Zarządu Szkół i Placówek Oświatowych w Śmiglu, Panu Robertowi Plewce – Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Śmiglu, sołtysowi Koszanowa Panu Piotrowi Wasielewskiemu za udostępnienie placu zabaw, Pani Monice Włoch za opiekę nad uczestnikami projektu podczas wyjazdów oraz wolontariuszom z Gimnazjum im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu za pomoc w organizacji pikniku rodzinnego.

Izabella Szablewska- Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych INGA

oraz koordynator projektu Chatka Puchatka 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych