fb Wirtualny spacer
10 listopada 2020

Projekt "Ruszaj z nami – start z kijami" zakończony

W ramach Lokalnego Funduszu Małych Inicjatyw Społecznych na terenie Gminy Śmigiel zostały przeprowadzone 3 spotkania z seniorkami. Celem spotkań była nauka poprawnego uprawiania dyscypliny Nordic Walking. Projekt opierał się na zakupie profesjonalnych kompletów kijów do uprawiania tego sportu oraz nauki poprawnego korzystania z nich.

Trenerką seniorek była Burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak. Panie nauczyły się jak poprawnie korzystać ze sprzętu, dobrać ubiór do panującej aury, ćwiczyć swoje mięśnie oraz przy okazji spędzać czas w towarzystwie rozmawiając i spacerując. Na podsumowanie projektu  zostały wypełnione ankiety, rozdane artykuły na temat uprawiania tej dziedziny oraz słodki poczęstunek w formie pierników.

Grupa projektowa "Kobiety dla seniorów" dziękuje zaangażowanym wolontariuszom oraz Pani Burmistrz za pomoc z przeprowadzeniu szkoleń. Podziękowania w szczególności dla Pań, które zdecydowały się wziąć udział w projekcie.

 

„Projekt realizowany w ramach konkursu Lokalny Fundusz Małych Inicjatyw organizowany przez Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Gminy Kościan, sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich".

 

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych