fb Wirtualny spacer
05 lipca 2019

Przyjaciele zawitali w Śmiglu

Delegacje z Francji, Węgier i Czech  będą gościć w gminie Śmigiel przez najbliższe dni.  Przedstawiciele partnerskich miast Śmigla: francuskiego Neufchâteau, węgierskiego Balatonfűzfő i czeskich Kamenic nad Lipou wezmą udział w Wieczorze Francuskim, który odbędzie się w sobotę w sali widowiskowej Centrum Kultury w Śmiglu. Koncert zaplanowano na godz. 17:00. Przed publicznością wystąpią artyści z Neufchâteau: chór działający przy szkole muzycznej, grupa taneczna funkcjonująca przy domu kultury oraz zespół wokalny z liceum. Podczas wieczoru wystąpią także wokalistki ze śmigielskiego Studia Piosenki MUZOL.

Podczas pobytu w Polsce, poza udziałem w Wieczorze Francuskim, delegacje zwiedzą Śmigiel oraz zamek w Rydzynie, skorzystają z przejazdu śmigielską kolejką wąskotorową, skosztują bigosu przygotowanego przez KGW w Robaczynie, skorzystają z zaplecza sportowo-rekreacyjnego w Śmiglu, a także będą gościć na Turnieju Wsi, gdzie delegacja strażaków z Neufchâteau weźmie udział w jednej z konkurencji.

- „Wieczór Francuski” jest rewizytą przyjaciół  z Neufchâteau. Dwa lata temu śmigielska grupa gościła we Francji i tam zaprezentowała swoje muzyczne i kulinarne talenty teraz okazję do zaprezentowania swojej kultury u nas mają Francuzi. W Śmiglu gościć też będą delegacje oficjeli z pozostałych partnerskich miast Śmigla: Balatonfűzfő oraz Kamenic nad Lipou.  - informuje burmistrz Małgorzata Adamczak.

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych