fb
16 września 2019

Psy paradowały w Śmiglu

XIV Wielka Parada Psów odbyła się 15 września 2019 r. na stadionie miejskim w Śmiglu. Kilkudziesięciu miłośników psów stawiło się ze swoimi pupilami na tegorocznej paradzie.

Jak co roku rozegrano 4 konkursy. Dwa pierwsze dotyczyły wyboru najsympatyczniejszego psa rasowego oraz psa w typie rasy. Nie zabrakło też kundelków. Sędziowie, ze Związku Kynologicznego w Polsce  oddział w Lesznie oceniali między innymi prezencję psa, jego charakter, posłuszeństwo ale także kontakt z właścicielem. Ostatecznie sędziowie zdecydowali, że najsympatyczniejszym psem rasowym został buldog angielski Tosiek (właściciel Beata Dereżyńska), natomiast wśród psów nierasowych zwyciężył Ares (właściciel Agnieszka Jankowska). Tradycyjnie odbył się również konkurs plastyczny o tematyce „Psi świat”, który zwyciężyła Marysia Stachowska  oraz konkurs na najładniej przebraną parę, którą została dziewczynka w kwiatach i pies pszczółka. Nagrodzeni otrzymali nagrody rzeczowe oraz puchary lub statuetki ufundowane przez Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu oraz Związek Kynologiczny w Polsce oddział Leszno. Imprezie towarzyszył pokaz posłuszeństwa i obrony oraz pokaz psów rasowych.

Organizatorzy dziękują za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu konkursów członkom Związku  Kynologicznego w Polsce  oddział w Lesznie, harcerzom i harcerkom za pomoc w zapisach, Centrum Kultury w Śmiglu za zapewnienie oprawy muzycznej oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy.

fot. OKFiR

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych